22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,963 TL
  • 4,651 TL
  • 162,81 TL
  • 105.268
KOCAELİ 28°

'UCUZA GİTTİ'DİYE TİTANİC OTEL SATIŞININ İPTALİNİ İSTEDİ

'Ucuza gitti'diye Titanic Otel satışının iptalini istedi

Sefa Sirmen’in eski sahibi olduğu Ener Yapı tarafından yaklaşık üç yıl önce yapılan ve geçtiğimiz haftalarda icradan satışa çıkan Titanic Otel tam anlamıyla yılan hikayesine döndü.

14 Kasım 2017 Salı 11:17 Güncel
Hatırlayacağınız üzere Sirmen, otel ve residencenin yapımını Azeri ortağına bıraktıktan sonra Ener Yapı’yı da iş adamı Hasan Turan’a devretmişti. Azeri iş adamının da projeyi bitirememesi nedeniyle mahkemelik olan Titanic Otel icradan satışa çıkmış, Ziraat Bankası 18 milyon 250 bin TL vererek oteli satın almıştı. 


DEĞERİ 35 MİLYON TL

İnsanlar mağdur olmasın diye Ener Yapı’yı aldığını ancak satışın hiçbir borcu karşılamadığını söyleyen Ener Yapı sahibi Hasan Turan, satışın iptali için mahkemeye başvurdu. Titanic projesinin inşaatı için firmalara ve residence alanlara borç olduğunu hatırlatan Turan, “Burada yüzü aşkın mağdur var. Topla borç 35 milyona yakın. Bu nedenle satışında en az borçları karşılayacak miktarda olması gerekirdi. Zaten projenin değeri de 35 milyon TL. Ama Ziraat Bankası’ndan başka katılan olmadığı için ucuza gitti. Banka 18 milyon 250 bin TL’ye aldı. En azından değeri fiyatında satılıp mağduriyetlerin giderilmesi istiyorum” dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kandıralı Mehmet Ateş’e büyük ödül…

Kandıralı Mehmet Ateş’e büyük ödül…