25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,63 TL
  • 104.539
KOCAELİ 28°

EMEP: METAL İŞÇİSİ KADINLARIN HER TALEBİNE SAHİP ÇIKIYORUZ

EMEP: Metal işçisi kadınların her talebine sahip çıkıyoruz

EMEP, Bursa'da gerçekleşen kazada yaşamını yitiren kadın işçiler için yaptığı açıklamada 'Gidemedikleri 8 Mart'ta dile getirecekleri her bir talebe sahip çıkıyoruz' dedi.

07 Mart 2017 Salı 21:06 Güncel

Emek Partisi (EMEP), Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliğine giderken geçirdikleri trafik kazasında yaşamını yitiren 7 metal işçisi kadın için bir açıklama yaptı.

Açıklamada "Metal işçisi kadınların gidemedikleri 8 Mart'ta dile getirecekleri her bir talebe sahip çıkıyoruz! Kadınları iş cinayetleriyle, kazalarla, şiddetle, kötü yaşam koşullarıyla ölüme terk eden düzene karşı tüm kadın işçileri 8 Mart'ta her alanda seslerini yükseltmeye ve mücadeleye çağırıyoruz!" denildi.

 

Açıklamanın tam metni şöyle:

"Türk Metal Sendikası'nın Ankara'da düzenleyeceği 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlamasına giden kadın işçilerin yaşanan elim bir kaza sonucu hayatlarını kaybettiğini büyük bir acıyla öğrendik.

Hayatını kaybeden Leyla Çiçek, Refika Barışsever, Özlem İnan, Fatma Hacıoğlu, Güleydan Sezer, Elvan Mutlu ve Leyla Yalçın'ın ailelerine ve tüm işçi sınıfına başsağlığı diliyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Kadın işçilerin insanca bir yaşam, eşitlik, özgürlük ve güvenli bir gelecek talebiyle 8 Mart'ı yaratan mücadelesinin bugün de hayat memat meselesi olduğu bir kez daha açığa çıktı!

Onların gidemedikleri 8 Mart'ta dile getirecekleri her bir talebe sahip çıkıyoruz.

Onları asla unutmayacağız. Kadınları iş cinayetleriyle, kazalarla, şiddetle, kötü yaşam koşullarıyla ölüme terk eden düzene karşı tüm kadın işçileri 8 Mart'ta her alanda seslerini yükseltmeye ve mücadeleye çağırıyoruz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Büyükşehir Belediyesi konut satıyor

Büyükşehir Belediyesi konut satıyor