22 Ekim 2017 Pazar

  • 3,670 TL
  • 4,327 TL
  • 151,35 TL
  • 108.489
KOCAELİ 28°

EKMEĞİNİN DE SANATININ DA MADDESİ AYNI!

Ekmeğinin de sanatının da maddesi aynı!

Osmanlı Devleti’nin önde gelen el sanatlarından filografi sanatçısı Semih Erdi, İzmit Sanat Sokağı’nda kendi eserlerini sergilediği bir sergi açtı. Dev sergi 7-8-9 Ağustos tarihlerinde açık kalacak.

09 Ağustos 2017 Çarşamba 12:49 Güncel
HEM İŞİ HEM SANATI
25 yıllık bobinaj ustası Semih Erdi, ürünlerini görücüye çıkarmanın heyecanını yaşıyor. Mesleğiyle sanatının iç içe olduğunu aktaran Semih Erdi, “Ben yaklaşık bir yıldır filografi sanatı ile uğraşıyorum. Fakat bu sanatta kullanılan malzemelerle, tellerle de 25 yıldır kendi mesleğimi icra ediyorum” dedi.

OSMANLI’DA…
Filografi el sanatıyla ilgili bilgiler veren Semih Erdi, “Bu el sanatı özellikle Osmanlı Devleti zamanlarında çok yaygındı. Saray ve konaklarda süsleme sanatı olarak kullanılan bir sanat dalıydı. Tasavvufun eski üstadları, bu sanatı hat yazılarıyla birlikte çalışarak muhteşem eserleri ortaya çıkarmışlar” ifadelerini kullandı.

EN BÜYÜK HEDEFİM…
En büyük isteğinin ise filografi sanatını yaşatmak olduğunu ifade eden Semih Erdi, “Bir yıldır bu el sanatı ile iç içeyim. Benim en büyük hedefim bu unutulmaya yüz tutmuş güzel sanatımızı yaşatmaktır. Devamını sağlayacak insanlara bu işi öğretmek istiyorum” diye konuştu. Semih Erdi’nin sergisi 9 Ağustos’a kadar İzmit Sanat Sokağı’nda açık olacak. Sergide satış da yapılıyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kandıra yolunda TIR devrildi..

Kandıra yolunda TIR devrildi..