20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,924 TL
  • 4,605 TL
  • 162,19 TL
  • 103.912
KOCAELİ 28°

EĞİTİM İŞ HÜRRİYET’İN YANINDA

Eğitim İş Hürriyet’in yanında

Geçtiğimiz günlerde anayasa oylamaları sırasında darp edilen Fatma Kaplan Hürriyet’in yanında olduğunu bildirdi.

14 Ocak 2017 Cumartesi 15:47 Güncel

Eğitim İş Kocaeli Şubesi bir basın açıklaması yaparak CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’in yanında olduğunu söyledi. İşte o açıklama;


TBMM de gerçekleşen CHP Kocaeli Milletvekili Sayın Fatma Kaplan Hürriyet'e yapılan faşizan saldırıyı kınıyoruz.

Ebedi liderimiz Mustafa Kemal Atatürk "daha selametle, daha dürüst olarak yürüyeceğimiz yol vardır. Büyük Türk kadınını çalışmamıza ortak yapmak, hayatımızı onunla birlikte yürütmek, Türk kadınını ilmi, içtimai, iktisadi, erkeğin ortağı, arkadaşı, yardımcısı ve koruyucusu yapmak yoludur" diyerek Türk kadının  hayatın içindeki önemini belirtmiştir.

Malesef ki son yıllarda ülkemizde kadın düşmanı bir zihniyet oluşmuştur. Kadına şiddetin TBMM gerçekleşmiş olmasıda geleceğimiz için biçilmek istenen yaşam biçiminin tezahülüdür.

CHP Kocaeli Milletvekili Sayın Fatma KAPLAN HÜRRİYET, halktan adeta kaçırılarak, Anayasaya aykırı biçimde gerçekleştirilen oy kullanma işlemini, yapılan hukuksuzlukları gizleme adına milletin görmemesi için Meclis TV’nin kapatılması dolayısıyla, yapmış olduğu paylaşımlarla halkın meclisteki gözü, kulağı olmuştur. Bundan rahatsızlık duyanlar Sayın Fatma KAPLAN HÜRRİYET’in boğazını sıkmak suretiyle darp etmişlerdir. Aslında darp edilen Fatma KAPLAN HÜRRİYET nezdinde tüm kadınlarımızdır, geleceğimizdir, Cumhuriyetimizdir. 
Eğitim İş Kocaeli Şubesi olarak yaşamın her alanına hakim olan, Gazi Meclise kadar uzanan şiddeti kınıyor ve Sayın Fatma Kaplan Hürriyet’e geçimiş olsun diyoruz.
Fatma KAPLAN HÜRRİYET yalnız değildir...

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Barajda kaybolan gencin cesedine ulaşıldı

Barajda kaybolan gencin cesedine ulaşıldı