19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

DİRİLİŞ KAMPI, TÜRKİYE GENELİNDE ÖRNEK ALINIYOR

Diriliş Kampı, Türkiye genelinde örnek alınıyor

Büyükşehir’in Diriliş Kampı, diğer yerel yönetimlere model olmaya devam ediyor

19 Aralık 2016 Pazartesi 09:41 Güncel

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Diriliş Kampı’na ilgi her geçen gün artıyor. Kentin yanı sıra il dışından da çok sayıda gencin kamp merkezi olarak tercih ettiği bu önemli tesis, diğer yerel yönetimlere de model olmaya devam ediyor. Kısa süre önce Denizli Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin ziyaret ederek tam not verdiği Diriliş Kampı’na şimdi de İstanbul Eyüp Belediyesi konuk oldu. Konuk belediyeden gelen yetkililer, kampı inceleyerek, Büyükşehir Belediyesi ile görüş alışverişinde bulundu.
 

GENÇLİK İÇİN BÜYÜK ŞANS
Eyüp Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü Tematik Eğitimler Koordinatörü Musa Ersal, Bilgievi Koordinatörü Çağdaş Adıgüzel ve Yaygın Eğitim Koordinatörü Mehmet Irmak, geçtiğimiz günlerde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait Aytepe Diriliş Kampı’nda incelemelerde bulundu. Konuk heyet, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı yetkilileri tarafından kampla ilgili bilgilendirildi. Diriliş Kampı’nda izcilik eğitimin yanı sıra 6 farklı spor parkurundan oluşan etkinliklerin yapıldığı kaydedilen bilgilendirilmede, özellikle ata sporu olan okçuluk ve matrak dallarında da gençlere eğitim verildiği ifade edildi. Kampı adım adım gezen Eyüp Belediyesi yetkilileri, doğa içinde spor imkânı sunulan tesisin Kocaelili gençler için büyük bir şans olduğunu söyledi.
 

TECRÜBEDEN YARARLANMAK İSTİYORUZ
Eyüp Belediyesi yetkilileri, ziyaret sırasında kampla ilgili aldıkları detaylı bilgileri not etti. Konuk heyet, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yöndeki tecrübelerinin kendilerine ışık tutacağını ifade etti. Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin kendilerine gösterdiği konukseverlik için teşekkür eden Eyüp Belediyesi yetkilileri, kampın muhteşem kar manzarası eşliğinde dostluk fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Huzurlu bir yılbaşı için ekipler iş başında

Huzurlu bir yılbaşı için ekipler iş başında