20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,895 TL
  • 4,594 TL
  • 161,58 TL
  • 106.126
KOCAELİ 28°

DEPREM TATBİKATİ GERÇEĞİ ARATMADI

Deprem tatbikati gerçeği aratmadı

Gölcük'te Türkiye Afet Müdahele Planı (TAMP) tarafından yapılan deprem tatbikatı, gerçeğini aratmadı.

06 Aralık 2016 Salı 20:28 Güncel

Gölcük'te Türkiye Afet Müdahele Planı (TAMP) tarafından yapılan deprem tatbikatı, gerçeğini aratmadı.

 
Gölcük Denizevler Mahallesi'nde Türkiye Afet Müdahele Planı (TAMP)organizasyonuyla yapılan deprem tatbikatına Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Kocaeli İtfaiye Daire Başkanlığı, Donanma Komutanlığı ekipleri ve arama kurtarma ekipleri katıldı. Kocaeli İl Afet ve Acil Planlama ve Zarar Azaltma Şube Müdürü Nurten Gümüş kurtarmaya yönelik operasyonel hizmet gruplarının aktif rol alacağı saha tatbikatının senaryosunu katılımcılarla paylaştı.
 
Tatbikatta senaryo gereği arama kurtarma ekipleri depremde yıkılan bir binanın enkazından yaralıyı kurtardı. Ardından itfaiye ekipleri de evde mahsur kalan başka bir yaralıyı iple indirip sağlık ekiplerine teslim etti. Olay yerinde sağlık ekiplerinin yaptığı müdahele sonrasında yaralılar hastanelere sevk edildi.
 
Genel tatbikatın 15 Aralık tarihinde büyük bir katılımla yapılacağını söyleyen Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürü Salim Tekoğlu, "Türkiye Afet Müdahele Planı (TAMP) öncülüğünde 15 Aralık tarihinde büyük katılımlı bir genel tatbikat yapılacak. Bu yaptığımız tatbikat genel tatbikatın provası olduğunu söylebiliriz. Genel tatbikata çok sayıda kurumlarımız katılacak" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Evden çıkmam için canıma kast ediyorlar

Evden çıkmam için canıma kast ediyorlar