24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,939 TL
  • 4,677 TL
  • 163,24 TL
  • 105.100
KOCAELİ 28°

ÇOBANLIKTAN ŞAİRLİĞİ

Çobanlıktan Şairliği

İzmitli Şair Mahmut Özdemir, “Bir Gariplik Var” adlı şiir kitabını Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan’a hediye ederek, “Yeri geldi çobanlık yaptım ama şiirden hiç vazgeçmedim” dedi.

24 Temmuz 2017 Pazartesi 12:16 Güncel
"BİR GARİPLİK VAR"
Aslen Ordulu olan ve 1974 yılında göç ederek İzmit Alikahya mevkiine yerleşen İzmitli Şair Mahmut Özdemir, kedi imkânlarıyla çıkardığı, “Bir Gariplik Var” adlı şiir kitabını İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan’a hediye etti. Gerçekleşen ziyarette kitabını tanıtan Özdemir, “Bu süreçte yokluk ve zorluk içinde bir yaşam sürdüm. Çobanlık bile yaptım. Ama şiirden vazgeçmedim. Yazmaya devam ettim. Duygusal biriyim. Bu yüzden çevremdekilerden fazlaca etkileniyordum. Sonra bu duygularımı şiire döktüm” ifadelerini kullandı.

1000 ADET BASILDI
Özdemir, konuşmaların ardından kitabına İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan’a hediye etti. Zanburkan’da şair Özdemir’e başarılı çalışmasından dolayı tebrik ederek, “ Değerli şairimiz güzel bir çalışma yapmış. Umarız istediği ilgiyle karşılaşır. Kentimizin böyle sanatçılara sahip çıkması lazımdır. Bizde elimizden gelen desteği vermeye hazırız” ifadelerini kullandı.  Bin adet basılan “Bir Gariplik Var” adlı şiir kitabında 100 üzerinde birbirinden güzel duygusal eserler dikkat çekiyor. Şiir kitabına 0 538 776 14 52 numaralı telefondan sahip olabilirsiniz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Doğu marmarada en fazla konut kocaeli'nde satıldı

Doğu marmarada en fazla konut kocaeli'nde satıldı