23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,921 TL
  • 4,650 TL
  • 162,95 TL
  • 105.026
KOCAELİ 28°

CHP’Lİ TAŞDEMİR: “MAŞALLAH BRONZLAŞMIŞ GELMİŞLER”

CHP’li Taşdemir: “Maşallah bronzlaşmış gelmişler”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ekim ayı meclis toplantısında, Büyükşehir Belediyesi tarafından finanse edilen Antalya seyahati damga vurdu. CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir bu seyahatini eleştirdi.

12 Ekim 2017 Perşembe 18:37 Güncel
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi!’nin ekim ayı meclis toplantısında Büyükşehir Belediyesi tarafından finanse edilen KASKF’in Antalya seyahati tartışmalara sebep oldu. Toplantıda soru önergesi veren CHP Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir, “Yapılan bu seyahat ile ilgili Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kasasından ne kadar ödeme yapılmıştır? Toplam kaç kişi katılım sağlamıştır? Bu seyahate Kocaeli Büyükşehir’den ve ilçe belediye başkanlarından kimler katılmıştır? Katılım sağlayanların hepsi amatör spor kulübü başkanı mıdır? Bu seyahat için ilimizde birçok otel varken niçin Antalya’nın en lüks oteli tercih edilmiştir? Bu seyahat sonucunda amatör spor kulüpleri hangi branşta başarı yakalamıştır? Ve bu ciddi bir israf değil midir?” diye sordu.

Taşdemir’in soru önergesine yanıt veren Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak cevap verdi. Özak; , “2 binden fazla amatör spor kulübü var. Biz bu kulüpleri destekliyoruz. Bunları başkanımız göreve geldiğinden beri yardımlarla destekliyoruz. Bu federasyon başkanlar kurulu toplantılarına ilçe belediye başkanlarımız da katıldı. Çünkü eksikler nelerdir? Bunların konuşulduğu Türkiye çapında bir etkinliktir. Bu tip çalışmaları farklı illerde yapıyorlar. Genelde futbol takımları farklı şehirlerde kamp yaparlar motivasyon için. Dolayısıyla bu çalıştayın il dışında yapılmasının son derece faydası olduğu düşünüldüğü için belediyemiz tarafından desteklendi bu etkinlik. Ücretsiz spor okullarımız var. Birçok ilçemizde spor salonları yapıyoruz. Okullara 300 civarında çok amaçlı basket ve voleybol sahası yaptık. Sporun desteklenmesini biz faydalı görüyoruz. Bu çalışmanın maliyeti kazanımların yanında önemsizdir” dedi.

Özak’ın ardından söz alan Taşdemir, “Maşallah bronzlaşmış gelmişler. Antalya’ya kadar gidilmesi, 800-900 TL günlük ücretler. Buraya amatör spor kulüplerinin başkanları mı gitmiştir. Çoğu kulüp başkanı da değil bu arkadaşların. Bu israf değil midir? “diye konuştu. Taşdemir’e yanıt veren Özak, “İsraf değildir. Önemli bir sosyal kazanımı vardır. Rakamlar o kadar yüksek değil. Sezon sonu olduğu için rakamlar anlatıldığı kadar değildir” diye konuştu. Özak’ın ardından bir kez daha söz alan Taşdemir, “Bir tek İsmail Baran bronzlaşmamış o da gitmemiş zaten” dedi.YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

YERSEN

12 Ekim 2017 Perşembe 19:52

İSMAİL GÜREŞ BİLE YAPMIŞ ORADA NASIL GİTMEMİŞ

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Halkevi binası bu halinden kurtulabilecek mi?

Halkevi binası bu halinden kurtulabilecek mi?