20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,895 TL
  • 4,594 TL
  • 161,58 TL
  • 106.126
KOCAELİ 28°

CHP KARTEPE’DEN 3 BİN KİŞİYE AŞURE DAĞITTI

CHP Kartepe’den 3 bin kişiye aşure dağıttı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kartepe İlçe Başkanlığı, Muharrem ayı dolayısıyla aşure dağıttı.

14 Ekim 2017 Cumartesi 13:55 Güncel
Köseköy Merkez Mahallesi Cumartesi Pazar Alanı’nda kurulan stantta CHP’liler 3 bin kişiye aşure dağıttı. Organizasyona CHP Kocaeli İl Başkanı M. Cengiz Sarıbay, CHP Kaptepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ve çok sayıda partili ile vatandaş katıldı..


 “HUZUR VE MUTLULUĞA VESİLE OLSUN”

CHP Kocaeli İl Başkanı M. Cengiz Sarıbay yaptığı konuşmada;  “Muharrem Ayı'nın ülkemize birlik beraberlik, huzur, kardeşlik getirmesini temenni ediyoruz. Bir arada yaşayabileceğimiz demokratik ve özgür bir Türkiye hayal ediyoruz. Sorunları çözülmüş, problemleri olmayan, bir arada durabilen bir Türkiye'ye ihtiyacımız var. Muharrem Ayı'nın da inşallah sevgi ve hoşgörünün hâkim olduğu, kan ve gözyaşının akmadığı, ölümlerin ve acıların yaşanmadığı, ayrımcılığın olmadığı bir dünyaya; birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın daha da pekişmesine, barış, huzur ve mutluluk getirmesine vesile olmasını temenni ediyorum. Etkinliğimize katılım gösteren ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. " ifadelerini kullandı.


“AŞURE PAYLAŞMAKTIR”

Aşure dağıtımı sırasında bir konuşma yapan CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakaldılar, CHP Kartepe olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da Muharrem ayı vesilesiyle aşure ikramında bulunduklarını belirtti. Karakadılar; “Cumhuriyet Halk Partisi olarak Muharrem ayının önemine binaen aşureyle özdeşleşmiş olan bu ayda aşuremizi halkımızla paylaşmak düşüncesiyle bu standımızı açtık. Allah kabul etsin. Aşure birlik, beraberlik, güzellik, paylaşım demektir. Bizde CHP Kartepe İlçe Örgütü olarak aşure etkinliğimizi düzenleyerek Kartepeli vatandaşlarımızla bir araya gelme imkânı bulmuş olduk. Vatandaşlarımız da bu durum karşısında memnuniyetlerini ifade ettiler. Tabi ki bu durum karşısında biz de memnun olduk. Kardeşlik duygularımızı pekiştiren, böylesine mübarek bir günde, birliğimiz ve beraberliğimizi pekiştiren Muharrem Ayımız kutlu olsun. Barış, huzur ve mutluluk getirmesi dileklerimle emeği geçen başta Huzur Restoran olmak üzere, tüm parti örgütümüze ve katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum" dedi.YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Nihat Ergün kızını evlendirdi…

Nihat Ergün kızını evlendirdi…