25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,18 TL
  • 104.539
KOCAELİ 28°

CHP İZMİT'TEN GELENEKSEL İFTAR PROGRAMI

CHP İzmit'ten geleneksel iftar programı

CHP İzmit İlçe Örgütü tarafından geleneksel olarak düzenlenen ‘Sokak İftarı’na bu yıl sağanak yağmura takıldı. CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ve yönetim kurulunun ev sahipliğinde düzenlenen iftar programına katılım oldukça yüksekti.

09 Haziran 2017 Cuma 12:11 Güncel
İzmit İlçe Örgütü’nün düzenlediği iftar programına, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Bilge Çoker, Milletvekili Tahsin Tarhan,  İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç, İzmit Gençlik Kolları Başkanı Devrim Bal, partililer ve çok sayıda partili katıldı.

SEMERKAND KAPIYI AÇTI
İzmit İlçe binasının bulunduğu sokağa,  masa sandalyeler konulmuş, akşam için hazırlıklar yapılmıştı. Gün içerisinde yüksek sıcaklık ve nem, akşam saatlerinde yerini sağanak yağışa bırakınca, iftar için yapılan hazırlıklar yağmur engeline takıldı. Sokağa kurulmuş masalarda oturan vatandaşlar, yağmurun birden bastırması ile çevrede bulunan diğer binalara ve CHP İzmit İlçe Başkanlığı sığınmak durumda kaldı. CHP İzmit İlçe Başkanlığı ile aynı sokakta bulunan Semarkant Dergahı, Genel İş Sendikası, Beyaz Mutfak Restoran ve Ganyan Bayi iftar sofrası için gelenlere kapılarını açtı. Böylece çevre esnaf ve sivil toplum kuruluşları, iftar için gelenlerin yağmurdan korunmasına vesile oldu.

KÜÇÜKKAYA,’’BEREKET BASTIRDI’’
İftardan sonra gazetecilere kısa bir konuşma gerçekleştiren CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, “ Yağmur ve bereket bastırdı. Hiç tahmin etmiyorduk hava durumunda da yağmur göstermiyordu. Ama ramazanın ruhuna uygun şekilde, sendika, dernek, dergah, ganyan bayi, toplumun bütün kesimleri kapılarına açarak, Cumhuriyet Halk Partilileri ve diğer sivil toplum örgütlerinde ki dostlarımızı karşıladılar. Hep beraber olabilme fırsatını verdiler. En keyif aldığım iftar bu oldu. Katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kocaeli'de sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi

Kocaeli'de sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi