24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,928 TL
  • 4,655 TL
  • 162,95 TL
  • 105.026
KOCAELİ 28°

CEMİL YAMAN’DAN “FETÖ’CÜ SAVCIYI KURTARDI” İDDİASINA CEVAP!

Cemil Yaman’dan “FETÖ’cü savcıyı kurtardı” iddiasına cevap!

15 Temmuz’dan sonra tutuklanan Savcı Yusuf Toltar, ifadesinde yer alan iddialar cevap veren AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, “Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu bile olsa yüce Türk mahkemeleri FETÖ ile mücadelede tolerans göstermez. Ayrıca milletvekili olarak bizim böyle bir gücümüz yok” dedi.

09 Ekim 2017 Pazartesi 12:09 Güncel
15 Temmuz’dan sonra tutuklanan ve serbest bırakılan Savcı Yusuf Toltar, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar ve AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’ın akrabası çıktı. İfadelerinde Yaman ve Toltar’ın akrabası olduğunu söyleyen Yusuf Toltar, kısa süre sonra serbest bırakıldı. Sözcü Gazetesi ise Yusuf Toltar’ın serbest bırakılmasının arkasında Milletvekili Cemil Yaman ve Belediye Başkanı Ali Toltar’ın olduğu belirten bir habere yer verdi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, “Evet Yusuf Toltar uzaktan bir akrabamız. Ama haberde anlatıldığı gibi bir referans olma durumum söz konusu değil. Bu tür söylemler, yüce Türk mahkemelerini küçümsemekten başka bir şey değildir. Ben inanıyorum ki; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bile oğlu olsa, hiçbir şekilde tolerans gösterilmez. Suçu olan cezasını muhakkak çeker. Suçu olmayanlarda serbest bırakılır. Yusuf Toltar serbest bırakıldıysa bir suçunun olmadığı tespit edildiği için bırakılmıştır. Bizlerin bir suçluyu cezaevinden çıkarma ya da bir suçsuzu cezaevine sokma gibi yetkimiz kesinlikle yoktur. Söz konusu haberi yapan gazete zaten partimizin karşısında olan ve her fırsatta partimize yönelik iftira kampanyaları yürüten bir gazetedir. Partililerimizin yapılan habere itibar etmeyeceğini düşünüyorum” dedi.YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

körfezli

09 Ekim 2017 Pazartesi 17:49

Cumhurbaşkanınızın oğlu trafikte cinayet işledi kaç sene yattı sayın yaman

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Genç yaşında kalbine yenik düştü

Genç yaşında kalbine yenik düştü