18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 160,67 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

ÇAPARİ İĞNESİYLE YARALANAN KAPLUMBAĞA AMELİYATA ALINDI

Çapari iğnesiyle yaralanan kaplumbağa ameliyata alındı

Kocaeli'de çapari iğnesiyle ile yaralanan ve ölmek üzereyken bulunan bir su kaplumbağası, ameliyatla kurtarılarak tedavi altına alındı.

11 Haziran 2017 Pazar 13:24 Güncel
İzmit’te ağzına çapari iğnesi takılı halde ölmek üzereyken vatandaşlar tarafından bulan bulunan yaralı su kaplumbağası, ameliyatla hayata döndürdü. Vatandaşların zabıta ekiplerine teslim ettiği yaralı kaplumbağa, kısa sürede Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'ne sevk edildi. Ağzındaki çapari iğnesi yüzünden ölmek üzere olduğu anlaşılan kaplumbağa, anestezi ile bayıltılarak ameliyata alındı. Ameliyat sonrası ağzındaki çapariden kurtulan kaplumbağa daha sonra gözlem odasına alındı.
İğneden kurtulmaya çalışırken vücudunun büyük bir bölümünde yaralanmalar oluşan kaplumbağa, başarılı geçen ameliyattan sonra bakımevinde iyileşme sürecine geçti. Kontrol atına tutulan ve doğasına uygun gıdalarla beslenene yaralı kaplumbağa, gözlem süresinin ardından tekrar tatlı suya bırakılacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

REKTÖR YARDIMCISI PROF. DR. ÇİFTÇİ’DEN HASSASİYET BEKLİYORUZ

REKTÖR YARDIMCISI PROF. DR. ÇİFTÇİ’DEN HASSASİYET BEKLİYORUZ