24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,944 TL
  • 4,686 TL
  • 163,30 TL
  • 104.821
KOCAELİ 28°

BÜYÜKŞEHİR’İN MÜDÜRÜ İŞÇİLERİ TEHDİT Mİ EDİYOR?

Büyükşehir’in müdürü işçileri tehdit mi ediyor?

Zaten çok düşük ücretle çalışıyorlar birde üstüne büyük baskı altındalar. Büyükşehir Belediyesi’nin deniz ulaşım araçlarında çalışan işçiler, Sekapark Genel Müdürü Yasin Özlü’nün kendileri tehdit ettiğini iddia etti.

07 Ekim 2017 Cumartesi 09:48 Güncel
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin deniz ulaşım araçlarında çalışan işçiler, Sekapark Genel Müdürü Yasin Özlü’den baskı gördüklerini iddia etti. Liman-İş Sendikası Derince Şubesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin deniz ulaşım araçlarında çalışan işçileri örgütlemiş ve çoğunluğu sağlayarak yaklaşık 6 ay önce yetki belgesini almıştı. 32 işçi için, iki yıllık toplu sözleşme görüşmelerine oturan sendika işverenden yüzde 11 zam, 30 gün ikramiye, bayram parası ve Denizcilik Kanunu’na göre verilmesi zorunlu olan iaşe paralarını talep etmişti. Yapılan görüşmeler sonucunda anlaşma sağlanamayınca süreç arabulucuya gitmişti. Arabulucu sürecinden de bir sonuç çıkmadı. Şimdi ise Yüksek Hakem süreci başlayacak.

Tüm bunlar yaşanırken Büyükşehir’in deniz ulaşım araçlarında çalışan işçiler Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinden  Sekapark Turizm İşletmecilik ve Yatırım A.Ş’nin Genel Müdürü tarafından kendilerine baskı yapıldığını iddia etti. Sıkıntılarını dile getirenişçiler, “Çok düşük ücretlerle çalışıyoruz. İşimiz kolay bir iş değil. Kaptanından, makinacısına aramızda çalışanlar var. Toplam 32 kişiyiz. İnsanca yaşamak istiyoruz. İstediğimiz fazla bir şey yok. Fakat genel müdür Yasin Özlü, bize, ‘Ya bizim istediğimiz gibi çalışırsınız, ya da kendinize başka iş bulursunuz. Gerekirse burayı kapatırız. Gerekirse burayı Belde A.Ş’ye bağlarız’ diye baskı yapıyor. Sesimizi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’nun duymasını istiyoruz” dedi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

imdat ilker

07 Ekim 2017 Cumartesi 14:51

Ben deniz ulaşımda çalışıyorum genel mudürumuzun bu işlerle alakası yoktur butun arkadaşlarımı aradım kimsenin bu haberle alakası yoktur bir sendikal sureç var ve biz sekaparktan ekmek yiyoruz bunun bilincindeyiz ortamı gerçek isteyenler surece zarar vermek istemektedir biz gerektiğinde bir araya geliriz böyle şeylere gerek yok

imdat ilker

07 Ekim 2017 Cumartesi 12:59

ben deniz ulaşım personeliyim bu işlerin bizim genel müdürümüzle bir alakası yoktur bütün arkadaşlarımla görüştüm böyle bir tehtit asla olmamıştır bir sendikal süreç e girilmiş ve sonucunu beklemekteyiz

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Cengiz Topel Havaalanı çalışmaya devam ediyor!

Cengiz Topel Havaalanı çalışmaya devam ediyor!