23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,924 TL
  • 4,644 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

BÜYÜKŞEHİR’İN ‘’TAŞINMAZ BİLGİ SİSTEMİ’’ İLGİ GÖRDÜ

Büyükşehir’in ‘’Taşınmaz bilgi sistemi’’ ilgi gördü

Büyükşehir Belediyesi, uyguladığı Taşınmaz Bilgi Sistemi hakkındaki tecrübelerini diğer belediyelerle paylaştı

25 Mayıs 2017 Perşembe 11:30 Güncel
Türkiye’deki Büyükşehir Belediyeleri ile Su ve Kanalizasyon İdarelerinin katılımıyla, Antalya’da “Taşınmaz Bilgi Sistemi Çalıştayı” yapıldı. Antalya Belek Spice Hotel’de gerçekleştirilen çalıştayda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı, kullandığı “Taşınmaz Bilgi Sistemi Programı” ile belediyelerin sorumluluğundaki taşınmazların idaresi ve yönetimi konusundaki tecrübelerini paylaştı.
 
SİSTEM ANLATILDI
Taşınmaz Bilgi Sistemi, Coğrafi Bilgi Sistemi desteği ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait taşınmazların kanunlar ve mevzuatlar çerçevesinde kayıt altına alınması ve idare edilmesini sağlıyor. Sistem, taşınmazların ve taşınmazlar ile ilgili işlemlerin harita destekli tematik gösterim ve grafik analizlerle yapılarak, çıkan verilerin raporlanmasını gerçekleştiriyor
 
ANLIK TAKİP EDİLEBİLİYOR
Emlak ve İstimlak Daire Başkanlığı tarafından devreye alınan uygulama, yetki ve sorumluluk dâhilindeki taşınmaz devri, tahsisi, ihale yolu ile satışı, lojman tahsisi, kiralama ve ecri misil gibi işlemlerin mekânsal veriler üzerinden süreç bazlı olarak yürütülmesi için kuruldu. Sistemde, taşınmazların kayıt altına alınma işlemleri, ilgili müdürlüklerin yaptığı tüm iş ve işlemler, web sitesi üzerinden anlık olarak takip edilebiliyor. Buna bağlı olarak, yürütülen işlemlere ilişkin sonuçlara da daha kolay ulaşılabiliyor.
 
PLAKET VERİLDİ
Taşınmaz Bilgi Sistemini başarıyla uygulayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yaptığı sunum ile sistemi diğer Büyükşehir Belediyeleri ve Su ve Kanalizasyon idarelerine anlattı. İlgiyle takip edilen sunumda Büyükşehir Belediyesi yetkililerine merak edilen konularda sorular soruldu. Program sonrasında Büyükşehir Belediyesi’ne katılımlarından ve tecrübelerini paylaşmalarından dolayı NetCAD Yazılım A.Ş. tarafından plaket takdim edildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Vektör mücadelesinde yaz dönemi başladı

Vektör mücadelesinde yaz dönemi başladı