20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,918 TL
  • 4,612 TL
  • 162,19 TL
  • 103.756
KOCAELİ 28°

BURAYA REKLAM PANOSU KONULUR MU?

Buraya reklam panosu konulur mu?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin İzmit’te yapacağı yeni reklam panoları tartışmalara sebep oluyor. Reklam panolarını için belirlenen yerlerin kentin özel yerleri olması tepkiye sebep oluyor.

10 Ekim 2017 Salı 13:10 Güncel
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit kent merkezinde bazı noktalara yeni reklam panoları koymaya başladı. İzmit’te neredeyse her yer reklam panoları ile dolmuşken neden böyle bir çalışma yapıldığına kimse bir anlam veremiyor. Bunun yanında reklam panolarının kentin özel yerlerine konulacak olması ise tepkiyi daha da artırıyor.

İzmit’in önemli eğitim kurumlarından biri olan Yenituran  Anaokulu’nun önüne böyle bir reklam panosu konulması istenmişti. Okul duvarında bulunan Atatürk rölyeflerinin yer aldığı tarihi binanın önüne konulacak olan reklam panosuna bölgede bulunan esnaflar ve CHP’li yöneticiler tepki göstermişti. Buraya reklam panosu yapılmasının doğru olmadığını belirten CHP’liler "Burası tarihi bir bina ve Atatürk rölyefleri kapatılmak isteniyor” diye tepkilerini ortaya koyuştu.

Benze bir durum ise Ulugazi İlkokulu önünde yaşanıyor. İzmit’in eski ve çok önemli okullarından biri olan Ulugazi İlkokulu önünde Büyükşehir Belediyesi reklam panosu koymak için çalışma başlattı. Ulugazi İlkokulu gibi tarihi değeri olan bir yere neden reklam panosu koymak ihtiyacı hissettikleri bir türlü anlaşılamadı. Vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi’nin bu çalışmayı derhal sonlandırmasını istiyor.
YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Nilüfer Yılmaz

30 Ekim 2017 Pazartesi 15:03

Snuna kadar destekliyorum bu panolar buradan derhal kalkmalı. Kaldırımlar zaten dar üstelik burası hem tarihi bir okul hem de eğitim yuvası, lütfen tarihimize, kültürümüze, şehrimizin Çınarlarına ve güzelliklerine ihanet etmeyin, ettirmeyin.

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Engelli adam evinde ölü bulundu!

Engelli adam evinde ölü bulundu!