23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,919 TL
  • 4,635 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

BU SİZİN ESERİNİZ DERİNCE BELEDİYESİ...

Bu sizin eseriniz Derince Belediyesi...

Üzerinde Türk Bayrağı fotoğrafı olan Çenesuyu markalı pet şişelerin sokaklara atılması tepki toplamaya başladı. Bu uygulamaya tepki gösteren Mehmet Eryürek, Derince Belediyesi’ni eleştirerek, “İnsan biraz öngörülü olur” dedi

30 Mayıs 2017 Salı 17:37 Güncel
Derince Belediyesi, yakın bir zamanda yan kuruluşu Çenesuyu A.Ş’de üretilen pet şişe suların ambalajını değiştirmişti. Yapılan değişiklikle pet şişelerin üzerine ve plastik bardakların kapaklarına, Türk Bayrağı konulmuş ve “15 Temmuz Şehitlerimizi Unutmayacağız” yazısı yazılmıştı. Bu uygulama bazı vatandaşlardan ve marketçilerden tepki görmeye başlandı.

YERLERE ATILIYOR

Çünkü üzerinde Türk Bayrağı olan plastik şişeler yerlere ve çöp kutularına atılıyor. Bazı yerlere atılan plastik şişeler ise vatandaşlarca eziliyor. Diğer yandan CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer de bu tartışmanın içine girerek yapılan şeyin Bayrak Kanunu’na aykırı olduğunu, Türk Bayrağı’nın onurunun ayaklar altına alındığını söyledi. Bazı marketçiler de sosyal medya üzerinden paylaşım yaparak bu suları satmayacağını duyurdu.

MEHMET ERYÜREK TEPKİSİ

Çenesuyu markalı pet şişelerin üzerine Türk Bayrağı fotoğrafına tepki gösterenler arasına AKP Derince eski İlçe Başkanı Mehmet Eryürek de katıldı. Yere atılarak ezilmiş, üzerinde Türk Bayrağı olan pet şişe fotoğrafını kendi sosyal medya hesabından paylaşan Eryürek, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’a bir göndermede bulunarak, “Buralara mı layıktı? Hiç düşünmedin mi? İnsan biraz öngörülü olur değil mi?” şeklinde eleştiri yaptı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Gebze Teknik Üniversitesi’nde FETÖ operasyonu: 2 tutuklama, 3 ev hapsi

Gebze Teknik Üniversitesi’nde FETÖ operasyonu: 2 tutuklama, 3 ev hapsi