24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,920 TL
  • 4,646 TL
  • 162,95 TL
  • 105.026
KOCAELİ 28°

BELEDİYE BAŞKANLARI İZİN ALMADAN GİDEMEYECEK

Belediye başkanları izin almadan gidemeyecek

İçişleri Bakanlığı, belediye başkanları dahil yerel yöneticilerin izinsiz yurt dışına çıkamaması uygulamasının, özel işleri de kapsadığını belirtti.

17 Aralık 2016 Cumartesi 11:39 Güncel

İçişleri Bakanlığı, Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında belediye başkanlarının Bakanlıktan, belde belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve il genel meclisi üyelerinin valilikten izin almadan, ekim ayından itibaren başlayan yurt dışına çıkamaması uygulamasının, özel iş ve işlemler için kendi imkanlarıyla yapılacak çıkışları da kapsadığını açıkladı.

 

İçişleri Bakanlığınca OHAL uygulaması kapsamında ekim ayında yaptığı düzenlemeyle büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanlarının Bakanlık'tan yazılı izin almadan yurtdışına çıkamayacağını, belde belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve il genel meclisi üyelerinin ise yurt dışına çıkabilmek için bulundukları ilin valisinden yazılı izin alması uygulaması başlattı. Düzenlemenin yurttaşların olağanüstü hal döneminde ihtiyaç duyduğu hizmetlerin sürekliliğinin sağlanması ve tasarruf tedbirleri kapsamında yapıldığı belirtildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Otomobil yayalara böyle çarptı

Otomobil yayalara böyle çarptı