23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,906 TL
  • 4,628 TL
  • 162,37 TL
  • 106.270
KOCAELİ 28°

BAYRAMLAŞMADA GELENEK BOZULMADI

BAYRAMLAŞMADA GELENEK BOZULMADI

Her bayram olduğu gibi Ramazan Bayramında da Kocaeli’ nin öncü Sivil Toplum Kuruluşlarının birlikte düzenlediği bayramlaşma geleneği bozulmadı.

25 Haziran 2017 Pazar 15:33 Güncel
Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği (KİHMED), İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şubesi, Ensar Vakfı Kocaeli Şubesi, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kocaeli Temsilciliği, İHH Kocaeli Şubesi, Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği (KİSA), Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Ramazan Bayramının ilk günü İzmit İmam Hatip Lisesinde bayramlaştı.

Bayramlaşma programına; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali YEŞİLDAL, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhterem AKTAŞ, KİHMED Başkanı Sebahattin YAMAK, İlim Yaya Cemiyeti Kocaeli Şube Başkanı Fevzi UTAŞ, İHH Kocaeli Temsilcisi Mustafa TEKOĞUL, Kocaeli Ensar Vakfı Başkanı Musa TAŞÇI, Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Fatih KARAÇOBAN, TÜGVA Kocaeli İl Temsilcisi Yusuf YAZICI ve çok sayıda misafir katıldı.

BAYRAMLAŞMA HALKASI

İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleşen bayramlaşma programı Kuranı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra bayramlaşma programını tertipleyen sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri tek tek selamlama konuşmalarını gerçekleştirdi.

KİHMED Başkanı Sebahattin YAMAK konuşmasında “Burada birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Hepinizin bayramınızı en içten dileklerimde kutlarım. Yaşadığımız bu coğrafyada birleşmeyen İslam toplumlarının durumu tüm ümmeti üzmektedir. Ama bu kadar karmaşanın içerisinde bizleri burada bir araya getiren yüce Allah’a hamd olsun. Allah İslam coğrafyasını inşallah bir araya getirsin” dedi.
Kısa selamlama konuşmalarının ardından İzmit İmam Hatip Lisesinin bahçesinde selamlaşma halkası oluşturularak birlikte bayramlaşıldı.

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Üst geçide Çakıroğlu'nun ismi verildi

Üst geçide Çakıroğlu'nun ismi verildi