20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,863 TL
  • 4,535 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU, ‘’KAN ACİL DEĞİL SÜREKLİ İHTİYAÇTIR’’

Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır’’

Başkan Karaosmanoğlu, Çayırova Kızılay Şubesine konuk olarak kan bağışı konusunda bir kez daha önemli hatırlatmalarda bulundu.

06 Ocak 2017 Cuma 10:37 Güncel

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Çayırova Kızılay Şubesi Başkanı Halil Keskinoğlu ve yönetimini ziyaret ederek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ziyaret sonrası açıklama yapan Başkan Karaosmanoğlu, “Kızılay bütün dünyaya yardım gönderen kara gün dostumuzdur. Düşenin, ezilenin ve mağdurların dostudur. Kızılay son yıllarda çok iyi derece organize olmuştur. Özellikle Kızılay tarafından kan bağışı noktasında ortaya koyulan kampanyanın halkımız tarafından teveccüh gördüğüne şahit olmaktayız. Unutulmamalıdır ki kan acil değil sürekli ihtiyaçtır” dedi.
 

“STOKLARIMIZI GÜÇLÜ TUTMAMIZ GEREKİYOR”
Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci ve AK Parti İlçe Başkanı Zafer Kılıç’ın da hazır bulunduğu ziyarette, Kızılay’ın ülkemiz ve sınırlarımız dışında çok önemli çalışmalar yaptığını vurgulayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kan toplama merkezlerine giderek kan bağışlayan çok duyarlı bir halkımız var. Vatandaşlarımızdan Kızılay’a düzenli olarak kan bağışı yapmaları için çağrıda bulunuyorum. Bağışladığımız bir ünite kanın hayat kurtardığını unutmayalım. Her an bizlerinde kana ihtiyacı olabilir, bundan dolayı stoklarımızı güçlü tutmamız gerekmektedir. İhtiyaç noktasında Kızılay’ımız kan dağıtımını zaten yapıyor. Aynı zamanda kan vermek sağlıktır ve insani bir davranıştır” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kartepe Belediyesinde görev değişiklikleri

Kartepe Belediyesinde görev değişiklikleri