21 Kasım 2017 Salı

  • 3,927 TL
  • 4,612 TL
  • 162,19 TL
  • 103.912
KOCAELİ 28°

BAŞKAN BULUT BANKALARA SESLENDİ

Başkan Bulut bankalara seslendi

KOTO mart ayı meclis toplantısı bugün yapıldı

29 Mart 2017 Çarşamba 22:00 Güncel

Kocaeli Ticaret Odası, mart ayı meclis toplantısı bugün meclis başkanı Akın Doğan başkanlığında yapıldı. Burhan Kasım Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantı, aylık faaliyet raporunun okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını oda başkanı Necmi Bulut yaptı. Katılımın düşük olduğu mecliste KOSGEB kredisini gündemine alan oda başkanı Bulut, “Siyasi partilerimizin başkanları da odamıza ziyaret ettiklerinde bu kredilerin her ne halde olursa olsun bankalarca verileceğini söyledi. Devletle anlaşan bankalara sesleniyorum. İnsanlarımız nefes alsın diye 100 liralık masrafın haricinde bir masraf koymayınız. Devletle anlaşma yapan bankalara sesleniyorum; Bankanıza müracaatınıza bakın, lüzumsuz şekilde dosyanız uzatıldığı an odamıza gelin, el birliğiyle gerekeni yapalım. Lüzumsuz muhabbetlerle esnafımızı hiç kimsenin oyalamaya hakkı yok. Devlet bunun faizini çatır çatır ödüyor. İşimizi gördürmemiz lazım. Her hak eden arkadaşımız odamıza müracaat ederse takipçisi olacağız” diye konuştu.

 

BİZİM İÇİN BU FUAR ÇOK ÖNEMLİ 

KOTO Başkan Yardımcısı Volkan Yılmaz ise 27-30 nisan arasında İDEV 2017 ile ilgili, “Bizim için bu fuar çok önemli. Bu yıl 3’üncüsünü düzenliyoruz. Desteklerinizden sizlere teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz sene en büyük sorun fuarın reklam ve tanıtımı konusuydu. Hem yerelde hem ulusalda ciddi anlamda tanıtım çalışmalarımız var. Açılış günü Habertürk’te Bakış programında canlı olarak açılış yayınlanacak. Bunun dışında ‘Kitaba Koş’ adıyla bir koşu gerçekleşecek ve koşuya katılan herkese kitap verilecek. Daha sonra bu kitaplar toplanacak ve doğu illerinde ihtiyaç olan okullara yardım amaçlı gönderilecek” dedi.
  

Oda üyesi Yusuf Erenkaya, 4 Mart tarihinde bu salonda bir tarih yaşandığını belirterek, “Yönetim kuruluna teşekkür ediyorum itilmedik, kakılmadık. Bunun en önemli yanı dönüşlerdir. Burada sorunlar kelimelerle de aktarıldı, dosya da sunuldu. O süreçten bu sürece düzenli gazete okuyan biri olarak takip ettim, 7 Mart’ta ulusal bir gazetede bir küpür okudum. 21 Mart’ta ulusal gazetede yemek kartlarıyla alakalı komisyon ücretleri ve uzun ödeme süreleriyle alakalı bakanlığın devreye girdiğini ve faizlerle alakalı çalışmalar başlayacağını yazmış. Bunlar güzel geri dönüşler. Odamızın yıldızını parlatma ve tabana yönelik sorunları çözme aşamasında biz de entegre olacağımızı söylüyorum ‘’ şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

81 ilde eş zamanlı “kitap operasyonu”

81 ilde eş zamanlı “kitap operasyonu”