18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 160,67 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

BARINMA MERKEZİ, 2016’DA KİMSESİZLERİN YUVASI OLDU

Barınma Merkezi, 2016’da kimsesizlerin yuvası oldu

Büyükşehir, çeşitli sebeplerle muhtaç duruma düşmüş vatandaşlara Barınma Merkezi ile sahip çıkıyor

29 Aralık 2016 Perşembe 16:18 Güncel

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde, evsiz, kimsesiz ve asgari seviyede hayatını sürdürmekten aciz durumdaki vatandaşların, acil vakalar karşısında kalıcı çözümler bulununcaya kadar yaşamlarını devam ettirebilmelerini sağlayan Barınma, Konaklama ve Sosyal Yardım Merkezi, 2016’da üzerine düşen görevi yerine getirdi. 2016 yılında bin 240 kişiye yardım eli uzatan Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı merkez, mağdur vatandaşlara barınma, gıda, sağlık hizmeti verdi, huzurevine yerleştirdi, kalıcı yer bulmalarına imkan sağlandı.


BİN 240 KİŞİYE YARDIM ELİ
Özellikle kış aylarında büyük risk oluşturan evsiz ve ihtiyaç sahiplerinin barınma ihtiyacını karşılamak üzere hizmet veren Büyükşehir Belediyesi Barınma, Konaklama ve Sosyal Yardım Merkezi, 2016 yılında yine kimsesizlerin kimsesi olmayı başardı.  Bu kapsamda bu yıl içinde bin 240 kişiye toplumdan soyutlanmadan yaşamalarına, yeme, barınma gibi temel ihtiyaçlarını gidermelerine yardımcı olundu. İhtiyaç sahipleri kalıcı bir yer bulunana kadar merkezden yararlanma imkanı buldu. 


KALICI YER BULUNMASI SAĞLANIYOR
19 yabancı uyruklu kişinin misafir edildiği merkezde, 16 kişiye huzur evi ve rehabilitasyona yerleşmesi için sağlık raporu alındı. Şartları uygun olan 4 kişinin huzurevine yerleştirildiği örnek merkezde 123 kişiye ise yol yardımı yapılması sağlandı.
 

HASTA VE REFAKATÇİLERİ DE UNUTULMADI
Ayrıca Kocaeli dışından veya uzak ilçelerden tedavi olmak amacıyla gelen vatandaşlara da Konaklama Merkezi ile hizmet verildi. 262 hasta ve hasta yakını parmak izi kontrollü merkezden hiçbir ücret ödemeden yararlandırıldı. Bu hizmetten geçici süreli barınma ihtiyacı olan, kalacak yeri olmayan, ekonomik gücü yetersiz olup yoksulluk içinde bulunan kişiler faydalandı. Böylece hasta ve refakatçileri tedavi süresince barınmaları sağlanıp, zorluk yaşamadı.         

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Doğalgaz aboneleri DİKKAT! Zam geldi

Doğalgaz aboneleri DİKKAT! Zam geldi