21 Kasım 2017 Salı

  • 3,922 TL
  • 4,604 TL
  • 162,19 TL
  • 103.912
KOCAELİ 28°

BAL ARISININ KİRAZ BİTKİSİ POLİNASYONUNDA KULLANIMININ YAYGINLAŞTIRILMASI YAYIM PROJESİ

Bal Arısının Kiraz Bitkisi Polinasyonunda Kullanımının Yaygınlaştırılması Yayım Projesi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığınca desteklenen ve Kocaeli İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yürütülen; “Bal Arısının Kiraz Bitkisi Polinasyonunda Kullanımının Yaygınlaştırılması Yayım Projesi” nin faaliyeti olan Tarla günü etkinliği 24.05.2017 tarihinde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Kullar Fidanlığında bulunan kiraz bahçesindeki Demonstrasyon sahasında gerçekleştirildi.

29 Mayıs 2017 Pazartesi 14:34 Güncel
Proje ortakları Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsünden Proje Sorumlusu Yüksek Ziraat Mühendisi Ahmet KUVANCI, Kocaeli Arıcılar Birlik Başkanı Hüseyin YILMAZ ve üyeleri, Derince Ziraat Odası Başkanı İsmail DEMİR ve üyeleri, meyve üreticilerimiz, teknik personelimiz yoğun ilgi göstererek katılım sağlamışlardır. 

Tarla Gününü İl Müdürümüz adına, İl Müdür Yardımcımız Nuri AL’ın açılış konuşmasından sonra, Körfez İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde görevli proje sorumlusu Ziraat Mühendisi Ece GEZGİN DEMİR tarafından Proje ve bugüne kadar gerçekleştirilen faaliyetlerin tanıtımı yapılmıştır. İl Müdür Yardımcımız Kerim METE, Şube Müdürlerimiz ve İlçe Müdürlerimiz, teknik personellerin ve üreticilerin katıldığı tarla günü Ordu Arıcılık Enstitüsünden Yüksek Ziraat Mühendisi Ahmet KUVANCI tarafından demonstrasyon bahçesinde projede alınan sonuçların değerlendirilmesi yapılmıştır. Tarla günüyle üreticiler daha önce kafes içine alınarak bal arısının çalıştığı kiraz ağacıyla, bal arısının çalışmadığı ağaçlar arasındaki farkı bizzat yerinde görme fırsatı buldular. Bu bağlamda projenin amacı olan Bal Arısının Kiraz Bitkisi Polinasyonunda Kullanımının faydaları yerinde müşade edilmiştir. Halk oyunları ile şenlik havasında geçen tarla günü etkinliği, daha sonra projenin diğer bahçesi olan Körfez Naip Mahallesindeki bahçe ziyareti ile son bulmuştur.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

İnşaatta çalışırken beton zemine düştü

İnşaatta çalışırken beton zemine düştü