22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,963 TL
  • 4,651 TL
  • 162,81 TL
  • 105.268
KOCAELİ 28°

AYHAN ZEYTİNOĞLU’NA FETÖ SORGUSU

Ayhan Zeytinoğlu’na FETÖ sorgusu

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu sorguya alındı.

14 Kasım 2017 Salı 09:01 Güncel
Geçtiğimiz haftalar Kocaeli KOZ'un gündeme getirdiği, “Ayhan Zeytinoğlu hakkında FETÖ soruşturması” ile ilgili yaptığımız haber kentte büyük yankı uyandırmıştı. KSO Başkanı Zeytinoğlu haberin ardından gazetelere açıklama yaparak KOZ'un haberini yalanlamış, hakkında soruşturma olmadığını iddia etmiş ve maddi manevi tazminat davası açtığını açıklamıştı.

Zeytinoğlu hakkında Kocaeli Cumhuriyet Savcılığında yürütülen soruşturma kapsamında, FETÖ firarisi eski Kuzey Grup Görevi Komutanı Tuğamiral Ayhan Bay ile görüşmeleri mercek altına alınmıştı. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri Ayhan Zeytinoğlu'nu FETÖ kapsamında gözaltına alarak ifadesine başvurdu. Yaklaşık 3 saat Emniyet Müdürlüğünde ifade veren Zeytinoğlu tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Zeytinoğlu'na Emniyet Müdürlüğünde firari sanık Ayhan Bay ile ilgili ilişkisi görüşmeleri sorulduğu öğrenildi.

ERİŞİM ENGELİ GETİRİLMİŞTİ
Ayhan Zeytinoğlu hakkında FETÖ soruşturması başlatıldığı haberimize, Zeytinoğlu’nun talebi üzerine erişim engeli getirilmişti.  

İşte o haber…

“AYHAN ZEYTİNOĞLU’NA FETÖ SORUŞTURMASI
Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu hakkında Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı tarafından Fethullahçı Terör Örgütü soruşturması başladı.
Gölcük Donanma Komutanlığı’nda görevli Tuğamiral Ayhan Bay ile ilişkisi olduğu ortaya çıkan Zeytinoğlu’nun darbeye 3 gün kala 12 Temmuz’da Ayhan Bay ile Donanma Komutanlığında görüştüğü darbenin teşebbüsünün yapıldığı 15 Temmuz sabahı da Ayhan Bay ile Donanma Komutanlığında kahvaltı yaptığı tespit edildi. Aynı zamanda Zeytinoğlu’nun FETÖ firarisi Ayhan Bay ile darbenin ardından onlarca kez görüşme yaptığı tespit edildi. Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı’nın yürüttüğü soruşturmada Ayhan Zeytinoğlu’nun FETÖ firarisi  Tuğ amiral Ayhan Bay ile darbenin ardından onlarca kez görüşmesini mercek altına alındığı öğrenildi.  Bilindiği üzere ilimizin en güçlü kurumların başında gelen Kocaeli Ticaret Odası eski Başkanı Murat Özdağ'da FETÖ kapsamında gözaltına alınmış ve tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. 

DAVA PAZARTESİ BAŞLIYOR
Ayhan Zeytinoğlu’nun Tuğamiral Ayhan Bay ile darbe sonrası onlarca kez ne görüştüğü merak ediliyor. 92 sanıklı Donanma Komutanlığı duruşması Pazartesi günü Kocaeli 5.ağır ceza mahkemesinde başlıyor. Davanın firari sanığı olan ve 15 Temmuz darbe gecesi kışlada aktif bir şekilde darbe teşebbüsüne katılan firari Ayhan Bay kollu kuvvetler tarafından aranıyor. Yurt dışına kaçtığı tahmin edilen Bay’ın darbe gecesi Donanma Komutanlığı’nda darbeye katılmayan askerlere baskı yaptığı iddia ediliyor. 

KENDİSİNİ VE AİLESİNİ ABD VATANDAŞI YAPTI
Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun aynı zamanda 17/25 Aralık 2013 tarihinden sonra çifte vatandaşlık alarak ABD vatandaşı olduğu  ve eşi Gülüm Rüya Zeytinoğlu ile çocukları İsmail Kaan Zeytinoğlu ve Ayberk Zeytinoğlu’nu da 17/25 Aralık operasyonunun hemen akabinde Türk vatandaşlığından çıkarmak için harekete geçtiği ve ailesini de 2014 tarihinde ABD vatandaşı yaptığı tespit edildi.”
YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 9 Yorum

TC Vatandasi

15 Kasım 2017 Çarşamba 10:05

ALNAYACAKSİN HIC BIR KADININ AHINI.ONLAR ALLAHIN AYRICALIKLI VARLIKLARIDIR.VE VAKTI SAATINE DENK GELIR.HELALLES KARDES.

adnan

15 Kasım 2017 Çarşamba 06:42

CIA AJANIDIR. ÖNEMLİ İŞLER YAPAR. HANIMIN TÜRKLÜKTEN ÇIKMASINI İNCELEYİN. KARA KUTU HANIMDIR.

faruk

15 Kasım 2017 Çarşamba 06:38

Yakında tutuklanırsa kimse şaşırmasın. Bir adam bu kadarmı çabuk tükenir. Acaba Türklükten çıkma haberini kim servis etti basına merak ediyorum.

Isguzar

14 Kasım 2017 Salı 19:02

Trabzondan taze tereyagi gelmis, komutanla cani kahvalti yapmak istemistir..Millet o aksam ne halde cok da umrundaydi yani.

Şems-i Tebrizi

14 Kasım 2017 Salı 15:53

Bir koyar, bir alır insan. Bilmeden kendi hesabını dürer. Hiçbir konuda emin olma. Kendini ayrıcalıklı sayma. Konumuna ya da mevkine, ismine veya şöhretine güvenme..

Deniz

14 Kasım 2017 Salı 11:54

Bu kadar kisi aciga alinirken hala odanin basinda isi nedir?Su bulanmistir artik!

vatandaş

14 Kasım 2017 Salı 10:15

15 temmuz öncesi beyaz renk teksas plakalı araçla izmitte dolaşıyordu. sanki nispet yapar gibi. bunları unutmadık.

Gülüm

14 Kasım 2017 Salı 09:32

Keser döner, sap döner, gün gelir hesap döner.

Anonim Şahıs

14 Kasım 2017 Salı 09:15

Ayılana gazoz, bayılana limon.

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Davayı kazandılar yine haklarını alamadılar!

Davayı kazandılar yine haklarını alamadılar!