23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,923 TL
  • 4,636 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

ATATÜRK RÖLYEFLERİNİ KAZIDILAR

ATATÜRK RÖLYEFLERİNİ KAZIDILAR

İzmit Yenituran Anaokulu’nun bulunduğu tarihi binanın önü Büyükşehir Belediyesi çalışanları tarafından bugün reklam panosu yapılmak üzere kazınmaya başlandı, CHP ve bölge esnafı tepki gösterdi, Büyükşehir Belediyesi çalışmayı bir süre sonlandırdı.

08 Ekim 2017 Pazar 14:13 Güncel
İzmit Yenituran Anaokulu’nun bulunduğu ve duvarlarında Atatürk rölyeflerinin yer aldığı tarihi binanın önü bugün Büyükşehir Belediyesi çalışanları tarafından kazılmaya başlandı. Bölgedeki esnafın olaya tepki göstermesi üzerine CHP İl Yöneticileri Selim Yıldız, Adnan Tok ve Bilgi Dehmen, CHP İzmit Belediye Meclis üyeleri Ercan Umutlu ve Aliye Hale Meriç ve partililer de bölgeye gelerek olaya müdahil oldu, çalışmaya bir süre ara verildi. Buraya reklam panosu yapılmasının doğru olmadığını belirten CHP’liler "burası tarihi bir bina ve Atatürk rölyefleri kapatılmak isteniyor. Bunu yapmak vatan hainliği ile eşdeğerdir." sözlerini söylediler.

MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

CHP İl Başkan Yardımcısı Selim Yıldız, “Burası İzmit’in tarihi noktalarından birisi. Ama belediye reklam panosu yapmak için çalışma başlatmış. İcraatlarının yarısını reklam giderlerine harcayan belediye tamamen reklam peşinde. Bunların derdi ne tarihi dokuları korumak ne de kente, halka faydalı işler yapmak. Bu olayı her alanda olduğu gibi şehrin belli dokusunda Atatürk ve Cumhuriyeti yok etmek adına atılan bir adım olarak görüyoruz. Yanımızda meclis üyelerimiz de. Onların da konudan haberleri yok. Buraya reklam panosu yapılmasına karşı duracağımızı buradan belirtmek istiyorum. Bu tarihi binayı, Atatürk ve Cumhuriyet’i yok etme adına yapılan bu çalışmaya müsaade etmeyeceğiz. Zaten bölge esnafı da, mahallenin muhtarı da yapılmak istenene karşı tepkilerini ortaya koymuşlardır ” dedi.
YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

VERAL İNŞAAT ÖZHASEKİYİ ZİYARET ETTİ

VERAL İNŞAAT ÖZHASEKİYİ ZİYARET ETTİ