21 Kasım 2017 Salı

  • 3,927 TL
  • 4,612 TL
  • 162,19 TL
  • 103.912
KOCAELİ 28°

ASKERE KURULAN KUMPASA ÇANAK TUTMUŞTU

ASKERE KURULAN KUMPASA ÇANAK TUTMUŞTU

Ergenekon, Balyoz, Casusluk davaları gibi askere kurulan bir çok kirli tezgahın arkasında bulunan taraf gazetesi'nin sahibi Başar Araslan hakkında yakalama kararı çıkartıldı

14 Ocak 2017 Cumartesi 12:10 Güncel

Ergenekon, Balyoz, Casusluk davaları gibi askere kurulan bir çok kirli tezgahın arkasında bulunan taraf gazetesi'nin sahibi Başar Arslan hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Sabah gazetesinin iddiasına göre Cemaat’in eski yayın organlarından Taraf’ın patronu Başar Arslan hakkında yakalama kararı çıkarıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Can Tuncay, kapatılan Taraf Gazetesi İmtiyaz sahibi Başar Arslan'ı, Mehmet Altan ve Ahmet Altan kardeşler soruşturmasına dahil etti.


İfadesi alınmak istenen Arslan adresinde bulunamadığı için de Arslan hakkında yakalama kararı talep edildi. Talep, 1. Sulh Ceza Hakimliği’nce kabul edildi. Yakalama talebine ilişkin yazıda Arslan’ın Zaman gazetesi sahibi olarak görünen “büyük ağabey” Alaeddin Kaya’dan aldığı talimatlarla haberleri hazırladığı belirtildi. Arslan’la ilgili “Firari konumda olduğu, yurtdışına çıkış yaptığı, tüm aramalara rağmen kendisine ulaşılamadığı anlaşılmıştır” denildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Yenicuma cami çay bahçesi ihalesinden sonra şimdi de...

Yenicuma cami çay bahçesi ihalesinden sonra şimdi de...