21 Kasım 2017 Salı

  • 3,951 TL
  • 4,635 TL
  • 162,29 TL
  • 104.712
KOCAELİ 28°

ARSASINDAN GEÇEN YOLU BÖYLE KAPATTI

Arsasından geçen yolu böyle kapattı

Kandıra’da 4 muhtarlık ve 10 mahallenin kullandığı ana grup yolunun içinden geçen arsayı satın alan şahıs, yolu trafiğe kapattı.

09 Aralık 2016 Cuma 14:42 Güncel

Kandıra’nın Alaybey Mahallesi üzerinde Karaağaç, Pınardüzü, Özbey ve Duraklı Mahalleleri ve bunlara bağlı 10 mahallenin kullandığı ana grup yolunun, satın aldığı arazi içerisinde olduğu gerekçesiyle kapatan Y.G. vatandaşların tepkisine neden oldu. Duraçalı Mahallesi sakinlerinden B. A.’nın Özbey Mahallesi sapağındaki Alaybey mevkinde sattığı bir araziyi emlakçıdan satın alan Y.G., 1700 metrekarelik arazinin 300 metrekaresinin yolu işgal etmesi nedeniyle mahalle sakinlerinin yıllardır kullandığı yolu kapattı. Yolun kapatıldığı gören mahalle sakinleri ise durumu yetkililere bildirdi. Bunun üzerine Kandıra Belediyesi alternatif yol güzergâhı belirleyerek, gerekli çalışmaları başlattı. Kandıra Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin müdahalesi ile yan taraftan yol açılması sonrası yol araç
trafiğine açıldı. Öte yandan Kandıralı vatandaşların atalarından kalma yol, çeşme, cami gibi hayır işleri için bağışladıkları yerlerin Kandıra dışından birilerinin satın almasıyla bu tür sıkıntıların sık sık gündeme geldiği öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Sedyeden düşen kadın hayatını kaybetti

Sedyeden düşen kadın hayatını kaybetti