18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

ARAKAN İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI

Arakan için gıyabi cenaze namazı kılındı

İZMİT'te, Arakan'da katliamlarda hayatını kaybeden Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı.

02 Eylül 2017 Cumartesi 17:10 Güncel
Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri, Arakan'daki katiamda Müslümanların öldürülmesine tepki gösterdi. İzmit Milli İrade Meydanı'nda kılınan cenaze namazına Ak Parti Kocaeli Milletvekilleri Mehmet Akif Yılmaz, Sami Çakır, Cemil Yaman, sendika ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve üyeleri ile vatandaşlar katıldı. Alanda öğle namazını kılanlar daha sonra Arakan'da ölenler için gıyabi cenaze namazı kılarak, dualar etti.

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Dönem Başkanı Şahin Yaşlık yaptığı konuşmada, "Myanmar Arakan'da kelimenin tam anlamıyla soykırıma dönüşmüş korkunç bir zulüm, insanlık trajedisi yaşanmaktadır. Evrensel emperyalizmin Myanmarlı Müslümanlara on yıllardır baskı ve şiddet uygulayan Uzakdoğu kolu, evinden, yurdundan sürüp, servetlerini yağma, toprakları talan ettiği insanları, bu kadarla yetinmeyip en acımasız bir şekilde katletmektedir" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Klm

03 Eylül 2017 Pazar 10:35

Onsiradaki millet vekilleri ve buyuksehir personeli arkadaslar goz boyamayin arakandiye.milletin imkanlarini soydururken gormezden gelmeyin

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kalbine ateş ederek intihar etti

Kalbine ateş ederek intihar etti