23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,909 TL
  • 4,636 TL
  • 162,39 TL
  • 105.878
KOCAELİ 28°

“AKP, SEÇİM KURULU KARARINI ÇİĞNEDİ!”

“AKP, seçim kurulu kararını çiğnedi!”

CHP İzmit İlçe Sekreteri Avukat Mehmet Nazım Gençtürk, AKP’nin Yüksek Seçim Kurulu kararını çiğneyerek bir hukuksuzluğa imza attığını söyledi.

14 Nisan 2017 Cuma 20:03 Güncel

CHP İzmit İlçe Sekreteri Avukat Mehmet Nazım Gençtürk, AKP’nin Yüksek Seçim Kurulu kararını çiğneyerek bir hukuksuzluğa imza attığını söyledi. AKP’nin yasak olduğu halde metruk binalara, bankalara, İzmit Belediyesi’ne ait reklam yerlerine, duraklara ve ‘mahalle konağı’ gibi kamuya ait yerlere  ‘evet’ pankartı astığını belirten Gençtürk, “İzmit İlçe Seçim Kurulu’na yaptığımız itiraz kabul edildi ve 5 Nisan’da karar çıktı. Buna rağmen karar çiğnendi” dedi. 

 

10 GÜN ÖNCE KARAR ALINDI AMA…
Kararın takipçisi olarak önce emniyet müdürlüğüne giderek gereğinin yapılmasını istediklerini de belirten Gençtürk, “Emniyet müdürlüğü, İzmit Belediyesi’ne yazı yazarak gereğinin yapılmasını istedi ama İzmit Belediyesi yasaklara devam etti. Seçim kurulunun kararı yok sayılarak kamu görevi kötüye kullanıldı. Bakın karar 5 Nisan’da alınmış. Aradan 10 gün geçmesine rağmen hala kaldırmadılar. Zaten seçim günü geldi çattı. Banka ve metruk binalarda büyük afişlerin kaldırılması için belediyenin araç vermesi gerekiyordu ama vermediği için kaldırılamadı. Bir gecede tüm İzmit’i evet ile donatan belediye, nedense 10 gündür afişleri kaldırmadı” dedi.

 

“HUKUK TANIMIYORLAR”
Bu yapılanan hukuksuzluğun referandumda ‘evet’ çıkarsa başımıza geleceklerin habercisi olduğunu da sözlerine ekleyen Gençtürk, “Referandumdan sonra mahkemeye gideceğiz. Bu hukuk tanımamazlığın hesabını verecekler. Bir kararın uygulanmaması açık açık hukukun çiğnenmesidir. Keyfi uygulamalarıyla kamu malını hunharca harcayıp görevi kötüye kullandılar”

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

 FETÖ operasyonu: 5 TÜBİTAK personeli adliyede

FETÖ operasyonu: 5 TÜBİTAK personeli adliyede