20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,869 TL
  • 4,541 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

AKP KOCAELİ TEŞKİLATI FETÖ’DEN ARINDI

AKP Kocaeli teşkilatı FETÖ’den arındı

AKP 91. Daraltılmış İl Danışma Meclisi toplantısı Antikkapı Restaurant’ta yapıldı.

30 Eylül 2016 Cuma 10:13 Güncel

AKP 91. Daraltılmış İl Danışma Meclisi toplantısı Antikkapı Restaurant’ta yapıldı.

Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıda AKP’nin bu zamana kadar geçirdiği seçimler masaya yatırılarak 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi konuşuldu. Milletvekilleri Zeki Aygün 
İlyas Şeker, M. Akif Yılmaz ve Sami Çakır ile belediye başkanları da toplantıda hazır bulundu.

Ülkemizin zor zamanlar geçirdiğini söyleyerek 2013’te yaşanan Gezi Parkı olaylarının da FETÖ’nün oyunu olduğuna dikkat çeken Ceyhan, “Orada en başta mücadele eden insanları tenzih ediyorum ama bir grup terörist de vardı. Ama başarılı olamadılar. İhale FETÖ’ye kaldı. Seçimlerden sonra da patlamalar oldu. Türkiye adına güzel gelişmelerin oldu zamanda da 15 Temmuz’u yaşadık” dedi.


UYANMAYA BAŞLADIK
Yaşanan darbe girişiminin bir intikam olduğunu da söyleyen Ceyhan, “FETÖ’nün köpekleri bu milletten intikam almak istedi. Bizi yüz yıldır uyutuyorlar ama uyanmaya başladık. Paralel yapıyla ilgili çalışıyoruz ve tüm ihbarları değerlendiriyoruz. Kocaeli teşkilatı 2014 yılından itibaren kendi içinde arınmayı başardı. Birkaç istisna dışında sıkıntı yaşamadık. Şuanda 130’un üzerinde görevden alınmış isim var. Bin 765 memur devlet görevlisi açığa alındı. 311 tutuklu, 9 görevine iade edilmiş personel var” şeklinde konuşmasını sonlandırdı. Ardından kürsüye çıkan Zeki Aygün’de Cumhurbaşkanını bile hedef alan terör örgütünü millete iyi anlatmaları gerektiğini ifade etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kocaeli Ticaret Odası divan seçiyor

Kocaeli Ticaret Odası divan seçiyor