17 Kasım 2017 Cuma

  • 3,876 TL
  • 4,571 TL
  • 160,67 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

AKÇARAY’DA MAKAS MONTAJLARINA GEÇİLDİ

Akçaray’da makas montajlarına geçildi

Akçaray tramvay çalışmaları hızla devam ederken, makasların montaj işlemlerine başlandı

08 Aralık 2016 Perşembe 11:22 Güncel

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Akçaray tramvay projesinde, imalatta önemli bir aşama olan makas montajlarına başlandı. Bu kapsamda Şehit Rafet Karacan Caddesi’ndeki makas imalatları tamamlanırken elektrik testleri bitip imalata izin verilen caddelerin trafiğe açılması sağlanıyor.


TRAMVAYDA ÖNEMLİ AŞAMA
Kocaeli’deki ulaşım ağına güç kazandıracak tramvay çalışmaları kentin birçok noktasında devam ediyor. Bir yandan alt yapı işlemlerinin sürdürüldüğü çalışmalarda ray döşeme ve test aşamaları gibi üst yapı işleri gerçekleştiriliyor. Tramvay imalatında önemli bir dönemeç olan makasların imalatına geçilerek çalışmalarda büyük bir aşama kaydedildi.
 

MAKAS İMALATLARINA GEÇİLDİ
Bu doğrultuda Şehit Rafet Karacan Caddesi’ndeki makas imalatları tamamlandı. Şehirlerarası Otobüs Terminali önündeki tramvay istasyon mevkiinde ve Yahya Kaptan’da bulunan alışveriş merkezi önündeki kavşakta ise makaslar hatta indirildi.
 

TESTLERDEN SONRA TRAFİĞE AÇILIYOR
Şahabettin Bilgisu Caddesi ve Hafız Binbaşı Caddesi hat kazı ve dolgu çalışmaları devam ederken, elektrik testleri yapılıyor. Testlerin sonucunda imalata izin verilen cadde ve yollar trafiğe açılıyor. Bu doğrultuda Necip Fazıl Caddesi ve Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nda ray izolasyon ve beton dolgu çalışmaları devam ediyor. Ayrıca Necip Fazıl Caddesi üzerinde bulunan Ahmet Yesevi Caddesi’nden geçişe izin verilecek şekilde asfaltlanma işlemi tamamlandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Model Uçak eğitimi verildi

Model Uçak eğitimi verildi