19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

AKÇARAY HATTI PLAJYOLU'NA KADAR UZAYACAK

Akçaray hattı Plajyolu'na kadar uzayacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclisi Ekim ayı toplantısında Genel Sekreter İlhan Bayram, Akçaray'da 2. etaba geçilerek hattın Plajyolu'na kadar uzatılacağını belirtti.

13 Ekim 2017 Cuma 12:25 Güncel
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclisi Ekim ayı toplantısı için 113 gündem maddesiyle toplandı. Gündem maddeleri öncesinde söz alan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Akçaray'ın 2. etabına geçilerek hattın İzmit okullar bölgesine Plajyolu'na kadar uzatılacağını belirtti. Bayram, "Akçaray'ın ikinci etabına geçiyoruz. Bizim hedefimiz şehir içindeki trafiği azaltmaktı. İnsanlara daha rahat ve konforlu bir ulaşım temin etmekti. Projede hedef günde 14 bin yolcu taşımaktı. Geçen hafta günde 28 bin yolcu taşıdık. Vatandaşlarımız tramvayı sevdi" dedi.

Planlama ve projelendirmelerin yapıldığını kaydeden İlhan Bayram, "Onay alındı, şuanda ikinci etabın ihale aşamasındayız. 2. etap Seka Park'taki istasyonumuzdan başlayarak 4 durak ilave yapacağız. Elginkan Vakfı'nın olduğu bölgeye yani okullar bölgesine kadar gidecek. Sonrasında aynı ihalenin içerisinde ikinci etabın da plaj yolundaki arıtma tesisinin karşısında son durak olacak. 2 bin 150 metrelik hat yapacağız" diye konuştu. İlhan Bayram ayrıca, bu hattın bitiminin ardından tramvay hattını Kuruçeşme'nin içine kadar götürmeyi hedeflediklerini kaydetti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

kadir

13 Ekim 2017 Cuma 13:58

Yeşilova (Şehir Hastanesi) ÇAyırköy (Gölkay)( Tarafına da uzatsalar ya bunuda gündeme alın lütfen

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Tiyatro okuluna büyük ilgi

Tiyatro okuluna büyük ilgi