24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,928 TL
  • 4,659 TL
  • 162,95 TL
  • 105.026
KOCAELİ 28°

AİLE ŞİKAYET ETTİ ÜST GEÇİT YIKILIYOR

Aile şikayet etti üst geçit yıkılıyor

Körfez Tütünçiftlik Yeni yalı Mahallesi ile Barbaros mahallesi arasında yer alan ve bir ailenin şikayeti üzerine mahkeme kararıyla yıkımına hükmedilen üst geçitte, yeniden yıkım tehlikesi başladı.

21 Nisan 2017 Cuma 10:09 Güncel

Alınan bilgilere göre, mahkemenin aldığı yıkım kararının uygulanmaması için ve ailenin ikna edilmesi amacıyla üst geçidin yanlarını kapattı. Çalışmalar tamamlandıktan sonra gelen bir haber, tüm hayallerin yıkılmasına neden oldu. Alınan habere göre, 24 Nisan Pazartesi günü, Karayolları yetkilileri üst geçide gelerek, inceleme yapacaklar ve beraberinde de yıkım ekibi köprüyü yıkacak.

 

İki mahalleyi bir birine bağlayan ve bölgedeki tek üst geçit olan köprünün yıkılmasıyla, yüzlerce aile daha uzak noktalara yürümek, ya da yasak ve tehlikeli olmasına rağmen bariyerleri atlayarak geçmeye çalışacaklar. Bu durum daha önce de raporlarla bildirilmiş, Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can, Belediye Başkanı İsmail Baran ve muhtarlar mahkeme açan aileyi ikna etmeye çalışmışlardı.

 

Ailenin yıkım isteklerinden vaz geçmemesi halinde üst geçitteki mahkeme kararı uygulanacak ve köprü kaldırılacak. Yeni yalı Üst geçidi, daha önce Karayolları tarafından şu andaki mevkiinden 20 metre ileri alınmış ve bunun üzerine de aile evlerinin içi gözüktüğü gerekçesiyle mahkemeye başvurmuşlardı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Mustafa Can kalp krizi geçirdi

Mustafa Can kalp krizi geçirdi