21 Kasım 2017 Salı

  • 3,951 TL
  • 4,643 TL
  • 162,19 TL
  • 103.608
KOCAELİ 28°

AĞACA TAKILAN GÜVERCİN BAKIN NASIL KURTARILDI

Ağaca takılan güvercin bakın nasıl kurtarıldı

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde bir ağaçtaki ipe ayağı takılması sonrası uzun süre çırpınan güvercin, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

05 Haziran 2017 Pazartesi 10:49 Güncel
İzmit'te Yenicuma Camii'nin bahçesinde bulunan bir ağaçta ayağına ip dolanan güvercin, saatlerce kurtarılmayı bekledi. Ağaçta bulunan ve ayağına ip takıldığı için çırpınan güvercini görenler itfaiye ekiplerinden yardım istedi. İhbar üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri, ağacın bulunduğu alana itfaiye aracıyla giremeyince duruma vatandaşlar el attı. İtfaiye ekiplerinin getirdikleri seyyar merdivenle ağaca çıkan vatandaşlar, güvercinin takılı olduğu dalı keserek ağaçtan indirdiler. Ağaçtan indirilen güvercin, ayağına dolanan ipten kurtarılması sonrasında doğaya salındı. 

Güvercini kurtardıkları için mutlu olduğunu ifade eden vatandaşlar ise, "Öğle arası dinlenmek için geldiğimde güvercinin ağaçta mahsur kaldığını gördüm. Hemen itfaiyeye haber verdim. Ayağı ağaç dalına takılı olan güvercini diğer güvercinler kurtarmaya falan çalıştı. Onu ağızlarıyla besleyip gıda ihtiyaçlarını karşıladılar” dediler.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

İzmit Saat Kulesi nasıl aydınlatılmalı?

İzmit Saat Kulesi nasıl aydınlatılmalı?