19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

ADANALILAR DERNEK KURDU

Adanalılar dernek kurdu

Adana Ceyhan Doruklular Kültür ve Dayanışma Derneği adıyla yeni bir dernek daha açıldı.

01 Ekim 2017 Pazar 19:19 Güncel
 Cabbur Yusuf’un kurucu başkanlığı üstlendiği derneğin ilk genel kurulu, bugün Yahya Kaptan’da bulunan Yağız Kebap’ta yapıldı. Kongrenin divan başkanlığını Suat Kılıç verildi. 23 üyesi bulunan derneğin kurucu başkanı Cabbar Yusuf oldu. Temelleri atılan derneğin kongresinde ayrıca 5 kişilik yönetim kurulu üyesi ve 3 kişilik denetim kurulu üyesi seçildi.

CABBAR: “BİZ BİR AİLEYİZ”

Cabbar Yusuf, “Aslen Adanalıyım, 1967 yılından beri İzmit’te yaşıyorum. Memleketime sık sık gidip geliyorum. Adana’nın geleneklerini İzmit’te yaşatmak adına dernek kurmak istedim. Benim gibi memleketine bağlı tüm hemşerilerimi bir çatı altında topladım. Birlikte çok güzel işlere imza atacağız. Biz sadece bir dernek değil, aynı zamanda aileyiz. Şu an sayımız az olabilir ama bizler daha da güçleneceğiz. Bu sadece bir adımdı. Derneğimizin Kocaeli’ye hayırlı olacağını düşünüyorum. İzmit’e iyi ki gelmişim güzel dostlar tanıdım” dedi.

Adana Ceyhan Doruklular Derneği’nin yönetimi şu isimlerden oluştu:

YÖNETİM: Cabbar Yusuf (Başkan), Nalan Metin, Burcu Bozkır, Osman Sümer, Esra Semra Kılıçoğlu.(Yedek) İsmail Hakkı Dilci, Aydın Kaya, Gülden Yılmaz, Ahmet Şener, Fevzi Avcı.

DENETLEME: Ayhan Bozkır, Ali Kurt, Ali İhya Karaman (Yedek) Nilgün Şener, Eren Mutlu, Gülden Yılmaz

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Çiftler gelin arabasını bakın ne yaptı?

Çiftler gelin arabasını bakın ne yaptı?