22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,960 TL
  • 4,654 TL
  • 163,77 TL
  • 104.886
KOCAELİ 28°

ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NE DESTEĞE GİDEN HDP'LİLERE POLİS ENGELİ

Adalet Yürüyüşü'ne desteğe giden HDP'lilere polis engeli

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'ne cezaevi önünde basın açıklaması yaptıktan sonra Kandıra'dan katılım sağlayacak olan HDP'lilere polis OHAL'i gerekçe göstererek engel oldu.

03 Temmuz 2017 Pazartesi 15:26 Güncel
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanma kararına tepki göstermek için başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'ne HDP de tutuklu eş genel başkanları ve milletvekilleri için Kandıra'dan destek olacağını açıklamıştı.
Adalet Yürüyüşü’ne bugün Kandıra sapağında katılacak HDP milletvekillerinin Kandıra Cezaevi önünde yapmak istedikleri açıklamaya OHAL gerekçesiyle izin verilmedi.

Yürüyüşe katılım öncesinde cezaevi önünde basın açıklaması yapmak isteyen HDP heyetine izin verilmezken gerekçe olarak OHAL KHK’sı gösterildi ve basın mensupları da kimlik kontrolü yapıldıktan sonra alandan uzaklaştırıldı.

"ASLA KABUL EDİLEBİLİR BİR DURUM DEĞİL"
HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, “Engellemeye ilişkin herhangi bir belge yok. Resmi bir bildirim yok. Bu asla kabul edilebilir bir durum değil. Türkiye’nin içinde bulunduğu karanlığı gösteren bir durum. Bütün demokrasi güçleriyle birlikte mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.
Açıklamanın ardından heyet Adalet Yürüyüşü’nün saat 17.00’de başlayacak etabına katılmak üzere alandan ayrıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

MHP'DE AYDIN KARIŞTI!..

MHP'DE AYDIN KARIŞTI!..