22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,932 TL
  • 4,639 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

ACEMİ KASAPLARA UYARI; BARET VE ÇELİK ELDİVEN KULLANIN, GÖZLÜK TAKIN

Acemi kasaplara uyarı; Baret ve çelik eldiven kullanın, gözlük takın

​Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara kurban keserken dikkatli olmaları uyarısında bulunuldu

31 Ağustos 2017 Perşembe 10:00 Güncel
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, vatandaşları Kurban Bayramı’nda gerçekleşebilecek olası kazalara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Uyarılarda öncelikle kurbanlıkları sertifikalı ve ehil kişilere kestirmenin önemine değinilerek kurban kesenlerin çelik eldiven, gözlük, baret takmalarının kazaları en aza indireceğinin altı çizildi.
 
SERTİFİKALI VE EĞİTİM ALMIŞ KİŞİLERE
Kurban Bayramı’nda hastanenin acil servislerinde sıklıkla gördüğümüz kurban keserken oluşan yararlanmalara dikkat çeken Büyükşehir Belediyesi, kurban keserken yapılması gerekenler hakkında uyarılarda bulundu. Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı yetkilileri, kurbanlıkları mümkün olduğunca sertifikalı ve eğitim almış kişilere kestirmek gerektiğini ifade etti.
 
ELDİVEN, GÖZLÜK, ÇİZME
Büyükşehir Belediyesi yetkilileri vatandaşlara        çeşitli kurslarla kurban kesimi için eğitim verildiğini ifade ederek, bu sayede Kurban Bayramında acil servislerde rastlanan el ve parmak yaralanmalarının en aza indirilmiş olduğu belirtildi. Yetkililer kurban keserken iş ve işçi sağlığı güvenliği bakımından yürürlükteki yönetmeliğe uygun olarak çelik eldiven, gözlük, çizme ve baret gibi eşyaların giyilmesinin gerektiğini belirti. Büyükşehir yetkilileri bilinçsizce yapılan kurban kesimlerinde hem insana hem de hayvana büyük zararlar verilebildiğini kaydetti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

tito

31 Ağustos 2017 Perşembe 10:39

bu işin acemisi ustası yok.ne yani usta olunca emniyet kemeri takmıyormusun

tito

31 Ağustos 2017 Perşembe 10:39

bu işin acemisi ustası yok.ne yani usta olunca emniyet kemeri takmıyormusun

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kent bayramlaşması 2. gün yapılacak

Kent bayramlaşması 2. gün yapılacak