23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,919 TL
  • 4,650 TL
  • 162,95 TL
  • 105.026
KOCAELİ 28°

ABD VE TÜRKİYE'NİN VİZE KARARI KİMLERİ NASIL ETKİLEYECEK?

ABD ve Türkiye'nin vize kararı kimleri nasıl etkileyecek?

ABD'nin Türkiye'ye karşı vize başvurularını durdurmasına Türkiye aynı tonda yanıt verdi. Peki bu kararlar kimleri etkileyecek...

09 Ekim 2017 Pazartesi 10:00 Güncel
Washington ve Ankara'nın karşılıklı aldığı 'Başvuruları askıya alma' kararından, halihazırda, vizesi olanlar, ya da vize başvurusu yapıp onay alanlar etkilenmeyecek.

Bunun dışında kalan ve seyahat etmek isteyen Türk ve ABD vatandaşları mağdur olacak.

Bugün, ABD'ye gitmek isteyen ve vizesi olmayan Türk vatandaşları, ABD Büyükelçiliği'ne ve Konsolosluğu'na giderek başvuru yapamayacak.

NTV'nin haberine göre; Karar diplomatik dahil bütün pasaportlar için geçerli olacak. Türk vatandaşları diplomatik, turistik, iş, öğrenci, işçi ve gazeteci dahil hiçbir vizeyi ikinci bir karar açıklanana kadar alamayacak.

ABD vatandaşları ise Türkiye'ye gelmek istediklerinde ya internet üzerinden e-vize başvurusu yaparak, ya da uçağa bindikten sonra Türk gümrüklerinde yani kapıda vize alabiliyorlardı.

ABD vatandaşları da ikinci bir karara kadar, vize başvurusu yapamayacaklar. e-vize başvurusu için karar internet sitesinde uygulanmaya başlandı. Sistemden ABD uyruğu çıkarıldı.

Kapıda vize uygulamasının askıya alınmasi ise ivediklikle başlatılacak. Yetkililer, bugün Türkiye'ye inecek uçaklardaki ABD vatandaşların bundan etkilenmeyeceğini ancak hızla kararın uygulanacağını söyledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Motosiklet ile kamyon çarpıştı: 1 ölü, 1 yaralı

Motosiklet ile kamyon çarpıştı: 1 ölü, 1 yaralı