23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,919 TL
  • 4,650 TL
  • 162,95 TL
  • 105.026
KOCAELİ 28°

6 NOKTA KÖRLER DERNEĞİ ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMADI

6 Nokta Körler Derneği şehitlerimizi unutmadı

6 Nokta Körler Derneği Kocaeli Şubesi düzenlediği basın açıklaması ile kaybettiğimiz şehitlerimize rahmet diledi

24 Aralık 2016 Cumartesi 14:59 Güncel

6 Nokta Körler Derneği Kocaeli Şubesi düzenlediği basın açıklaması ile Kayseri'de, İstanbul Beşiktaş'ta ve El Bab'da kaybettiğimiz kahraman askerlerimize rahmet diledi. Açıklamayı gerçekleştiren Altı Nokta Körler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Lütfü İskece," Ülkemizi direk işgal edemeyen küresel güçler soğuk savaş döneminde yetiştirdikleri taşeron FETÖ Örgütüyle sınamışlardır. Fakat amaçlarına ulaşamamıştırlar. Bu saldırılar sonucunda Kayseri'de, Beşiktaş'ta, ElBab'da, güney doğuda şehit düşen askerlerimize aynı zamanda sivil vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz" dedi.

 

MİSLİ MİSLİ İADE ETMİŞTİR
İskece," Ülkemiz haftalarda bölgemizde gelişen olaylarında oluşturduğu otorite boşluğundan dolayı artarak süre gelen terör olaylarıyla karşı karşıya kalmaktadır. Anadolu'ya ayak bastığımız 1071 'den bugüne kadar sömürgeci güçler iştah ile coğrafi anlamda önemli avantajları olan yer altı ve yer üstü kaynaklarına sahip olan anadolumuzda çeşitli iç ve dış dinamikleri kullanarak * zaman zaman toplumumuzun huzurunu birbirine güvenini ve kardeşliğini ortadan kaldırma teşebbüsünde bulunmuşlardır. Bu unsurlar kimi zaman toplumumuzun din duygularım istismar ederek ya da mezhep farklılıklarımızı istismar ederek, kimi zaman da etnik ve Sınıfsal farklılıklarımızı istismar ederek toplumumuzu kargaşaya ve çatışma ortamına itmeye çalışmışlardır. Ancak et ve tırnak olmuş milletimiz üzerine oynanan bütün oyunları püskürtmüştür. Bu püskürtme Kurtuluş Savaşında, Çanakkale zaferiyle emperyalistlerin oyunlarını misli misli kendilerine iade etmiştir" dedi.

 

BAŞARAMADILAR, BAŞRAMAYACAKLAR
Sözlerine devam eden İskece," Bugün de terör örgütleri gerek etnik gerek dinsel ve mezhepsel farklılıklarımızı bir çatışma ortamına dönüştürmek amacıyla bütün imkânlarını kullanarak ülkemizi bir kardeş kavgasına sürükleme çabasındadırlar. Ancak terör örgütleri bu amaçlarına ulaşamamışlardır ve ulaşamayacaklardır. Terör örgütlerinin her kışkırtması bizi birbirimize millet olarak daha fazla kenetlenmemizi sağlamış ve huzur ve kardeşliğimizi arttırmıştır. Bu durumun en büyük örneği 15 Temmuzdur. Ülkemizi direk işgal edemeyen küresel güçler soğuk savaş döneminde yetiştirdikleri taşeron FETÖ Örgütüyle sınamışlardır. Fakat amaçlarına ulaşamamıştırlar. Bu saldırılar sonucunda Kayseri'de, Beşiktaş'ta, ElBab'da, güney doğuda şehit düşen askerlerimize aynı zamanda sivil vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz" diyerek sözlerini noktaladı.

 

Haber: Mehmet Oğuzhan ALTUN

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Paylaşımları nedeniyle son 6 ayda 1.656 kişi tutuklandı

Paylaşımları nedeniyle son 6 ayda 1.656 kişi tutuklandı