20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,869 TL
  • 4,541 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI

23 Nisan coşkuyla kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı

24 Nisan 2017 Pazartesi 11:04 Güncel

Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir etkinlik gerçekleştirildi. Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İl Jandarma Komutanı Mehmet Karadenizli, Garnizon Komutanı Metin Gürak, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcı Vekili Erdal Yücel, KBB Başkan Vekili Zekeriya Özak, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ve davetliler katıldı. 

 

 

Programda ilk olarak konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik konuştu. Çelik, “TBMM’nin 97. kuruluş yılı nedeniyle gerçekleştirdiğimiz kutlamalara hepiniz hoş geldiniz. Bugün önemli bir dönüm noktasıdır. TBMM savaşın kazanılmasında üstlendiği görev kadar milli iradenin karşısına çıkan engelleri aşarak Türkiye Cumhuriyetinin doğuşunda da etkili olmuştur. Bugün 23 Nisan milletimizin bayramı. Her yıl coşkuyla kutlanan bu bayramı Atatürk çocuklara armağan etmiştir. Çocuklar Gelecekte tüm dünyada hoşgörünün olması için çalışmalı, ismini altın harflerle yazdıranların yanlarında yer almalısınız. Fatih'in, Kanuni'nin, Atatürk'ün torunları olduğunuzu tüm dünyaya göstermelisiniz. Geleceğin teminatı sizlersiniz. Sizlere güveniyor ve sizleri çok seviyoruz. Bayramınız kutlu olsun” dedi.

 

 

SİZLER ATATÜRK'ÜN EMANET ETTİĞİ ÇOCUKLARSINIZ

Çelik’in ardından söz alan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, “Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Çocukların gözlerindeki o ışıltıyı gördükçe mutlu oluyoruz. Atatürk'ün bir millet bayramını çocuklara emanet etmesi dünyada tektir. Sizler Atatürk'ün geleceği emanet ettiği çocuklarsınız. Biz bu günü bir şölene çevirdik. Bizler inanıyoruz ki kardeşlik üzerine çocukların kurduğu dünya barışı, hoşgörüyü ve sevgiyi getirecek. Bizler savaşın çocuklarını, açlık ile mücadele eden çocukları unutmamalıyız. Bizler bu acıyı çeken çocukları unutmadık, unutmayacağız. Sizler kumbarasında biriktirdiği paraları bu kardeşlerine gönderen asil bireylersiniz. Hepimizin, özellikle çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum. Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Eski milli atlet İsmail Akçay, antrenörleri kahkahaya boğdu

Eski milli atlet İsmail Akçay, antrenörleri kahkahaya boğdu