21 Kasım 2017 Salı

  • 3,925 TL
  • 4,611 TL
  • 162,19 TL
  • 103.912
KOCAELİ 28°

1 GÜN DOĞALGAZI KESİLDİ 2 BİN TL KAZANDI

1 gün doğalgazı kesildi 2 bin TL kazandı

Kocaeli 2’nci Tüketici Mahkemesi’nin kararı, hem İzgaz için, hem diğer kuruluşlar için örnek teşkil ediyor. Vatandaşı da haksızlık karşısında mücadele için cesaretlendiriyor.

30 Eylül 2017 Cumartesi 10:26 Güncel

EVİNİN GAZI KESİLDİ

Kotan Ailesi, Derince Yenikent Mahallesi Şehit Öğretmen Erdoğan Aydın Caddesi No:46, daire 10 adresinde ikamet ediyor. 27 Aralık 2016 tarihinde ailenin oturduğu evin doğal gazı kesildi ve sayacı mühürlendi. Oysa doğalgaz borçları hiç yoktu. Polis memuru Kotan hemen İzgaz’ı arayıp bu durumu bildirdi. Bilgisayar sisteminden kontrol yapan şirket gazın haksız yere kesildiğini kabul edip, ardından özür diledi. Abone, buz gibi havada soğukta kaldıklarını söyledi ve derhal ekip gönderilmesini ve gazının açılmasını istedi.

9 AY UĞRAŞTI

Ancak İzgaz o gün ekip göndermedi. 3 çocuk sahibi aile geceyi soğukta geçirdi. Ertesi gün İzgaz ekip yolladı ve gazı açtı, bir de özür mektubu gönderdi. Ama abone Mehmet Kotan, tazminat davası açtı. Av.Mehmet Çelikkeser ile birlikte 9 ay hukuk mücadelesi verdi.

2 BİN TL TAZMİNAT 

İzgaz Avukatları Kocaeli 2 nci Tüketici Mahkemesi’ndeki davada yanlış yapıldığını kabul etti, “İşlerin yoğunluğundan, bilgisayar sisteminde kayıtlar aktarılırken yanlış yapıldı. Aboneden özür diledik. Ertesi gün gazı açtık” dediler. Ancak Tüketici Mahkemesi Hakimi Elif Aydoğdu, vatandaşın haklı olduğunu belirtti. İzgaz’ı 27 Aralık 2016 tarihinden geçerli yasal faiz ile birlikte 2 bin TL manevi tazminat ödemeye mahkum etti.YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

AKP Çayırova’da  Ali Osman Gür dönemi

AKP Çayırova’da Ali Osman Gür dönemi