19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

ŞENER: BÖLEMEYECEKSİNİZ

 Şener: Bölemeyeceksiniz

Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da yaşanan terör saldırısını kınamak amacıyla yürüyüş yolu üzerinde basın açıklaması gerçekleştiren Eğitim İş Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener kanlı terör eylemini bir kez daha şiddetle kınadıklarını vurgulayarak, saldırıyı üstlenen terör örgütüne seslenerek," Ne yaparsanız yapın bu ülkeyi bölemeyeceksiniz" dedi

12 Aralık 2016 Pazartesi 17:38 Güncel

Eğitim İş Kocaeli Şubesi tarafından geçtiğimiz günlerde İstanbul'da gerçekleştirilen terör saldırılarına yönelik basın açıklaması gerçekleştirildi. Yürüyüş yolu üzerinde gerçekleştirilen basın açıklamasına Eğitim İş Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener'in yanı sıra DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, DSP İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım, Vatan Partisi İl Başkanı Salih Vedat Olguntürk, CHP İl yöneticisi Bilgi Dehmen, CHP İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Hale Meriç ve Eğitim İş Sendikasına üye eğitimciler katılım gösterdi.

 

ŞENER: BU ÜLKEYİ BÖLEMEYECEKSİNİZ

Eğitim İş Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener basın açıklamasında," Kanlı terör eylemini  bir kez daha şiddetle ve lanetle kınıyoruz. Genel Başkanımız Mehmet Balık, İstanbul şubelerinden  yöneticilerimiz ve üyelerimiz  hep birlikte hain terör eyleminin gerçekleştiği yeri ziyaret ederek, olay yerinde değerlendirmelerde bulundu.
Dün akşam İstanbul Beşiktaş Arena Stadyumu önünde Beşiktaş-Bursaspor maçı sonrasında düzenlenen hain saldırıda 8'i sivil, 36'sı polis 44 şehidimiz olduğunu, 155 kişinin de yaralandığını büyük bir üzüntü ile öğrendik.
Ulusumuzu yasa boğan lanet olası terör eylemini, PKK'nın taşeronu olan TAK üstlenmiş durumdadır. Buradan bir kez daha haykırıyoruz. Ne yaparsanız yapın bu ulusu parçalayamayacaksınız, ne yaparsanız yapın bu ülkeyi bölemeyeceksiniz" dedi.

 

"YEKİLİLER SORU İŞARETLERİNİ GİDERMELİ"

Eğitim İş olarak bu hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz diyen Şener sözlerini," AKP hükümetinin özellikle geçmişten beri uygulaya geldiği yanlış dış politikaları sonucu, ülkemizin güneyi ve bütünüyle Ortadoğu terör bataklığı haline dönüşmüştür. Açılım siyasetiyle terör örgütü yeniden insanımızın canını yakar duruma gelmiştir. Bu türden terör saldırıları mutlaka bir takım karanlık emellere doğrudan ya da dolaylı bir şekilde hizmet etmektedir. Ülkemizin içine düştüğü şu günlerde bizlere düşen terörün amacına ulaşmasına fırsat vermeyerek birlik ve beraberliğimizi her ne pahasına olursa olsun korumaktır. Henüz yaşanan hain saldırı ile ilgili olarak kamuoyu tatmin edici şekilde bilgilendirilmemiştir. Yetkililerin bir an önce toplumumuzun kafasındaki soru işaretlerini gidererek, saldırının bütün sorumlularının yargı karşısına çıkarılması sağlanmalıdır" şeklinde sürdürdü.

 

" ULUSUMUZUN BAŞI SAĞ OLSUN"

Eğitim İş Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener sözlerini," Ülkemizi dinsel, etnik her ne adla bölmek, yıkmak isteyen uluslararası emperyalizm ve onun maşaları şunu iyi bilmelidir ki; tarihinde kurtuluş mücadelesini kazanmış olan bu ulus, birlik ve bütünlük içinde kenetlenerek bu lanet teröre gereken cevabı verecektir. Eğitim-İş olarak hükümeti bir an önce daha duyarlı ve daha tutarlı olmaya, gerekli her türlü önlemi almaya davet ediyoruz. Kanlı terör eylemini  bir kez daha şiddetle ve lanetle kınıyoruz. Bütün şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Şehit ailelerinin ve ulusumuzun başı sağ olsun" ifadeleriyle noktaladı.

Mehmet Oğuzhan ALTUN

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Otel çatısında intihar girişimi

Otel çatısında intihar girişimi