25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,18 TL
  • 104.539
KOCAELİ 28°

‘’15 TEMMUZ ŞEHİDAN-I ŞEB-İ ARUS’’ PROGRAMINDA ŞEHİTLERİMİZ ANILACAK

‘’15 Temmuz Şehidan-ı Şeb-i Arus’’ programında şehitlerimiz anılacak

Büyükşehir tarafından düzenlenecek “15 Temmuz Şehidan-ı Şeb-i Arus” programında Hz. Mevlana ve şehitlerimiz anılacak

13 Aralık 2016 Salı 10:45 Güncel

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından Hz. Mevlana’nın 743. ölüm yıldönümünde özel bir program hazırlandı. 15 Temmuz Şehitlerine adanmış, Vatan ve Yaradan Aşk’ının vurgulanacağı “15 Temmuz Şehidan-ı Şeb-i Arus”  programı 14 Aralık Çarşamba saat 20.00’de SDKM’de gerçekleştirilecek.
 

SOLİSTLER HALİL NECİPOĞLU VE MELİHAT GÜLSES
Hazreti Mevlâna’nın en sevgiliyle buluştuğu gün olan Şeb-i Arus, bu yıl 15 Temmuz şehitlerine adanmış, Vatan ve Yaradan aşkının vurgulanacağı Şehidan-ı Şeb-i Arus adıyla anılacak. 14 Aralık Çarşamba saat 20.00’de SDKM’de gerçekleştirilecek 15 Temmuz Şehidan-ı Şeb-i Arus töreninde, solistler Melihat Gülses ve Halil Necipoğlu ezgileriyle yer alacak.
 

SESLENDİRİLECEK ESERLER
Hz. Mevlana’nın mesnevisinden derlenen “Etme”, Yeni Cami avlusunda ezan sesi var, Biz kısık sesleriz minareleri sen ezansız bırakma Allah’ım, Uyan ey gözlerim, Ezelden aşinanım ben, Yemen Türküsü, Derman arardım derdime, Ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol, Çanakkale mersiyesi ve Şehitlerin ser çeşmesi gibi eserleri seslendirecek solistler Melihat Gülses ve Halil Necipoğlu konseri ardından Kuran-ı Kerim tilaveti okunacak. Yapılacak duanın ardından program sona erecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Katiplik sınavında usulsüzlük yapanlar adliyeye sevk edildi

Katiplik sınavında usulsüzlük yapanlar adliyeye sevk edildi