19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

MECLİS ÜYELERİNDEN MURAT ÖZDAĞ’A İSTİFA ÇAĞRISI

Meclis üyelerinden Murat Özdağ’a istifa çağrısı

KOTO’nun haziran ayı olağan meclis oturumuna Meclis Başkanı Bülent Karagöz, İstabul’da yaşanan terör olayından dolayı meclisi saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlanıldı.

30 Eylül 2016 Cuma 10:10 Ekonomi

KOTO’nun haziran ayı olağan meclis oturumuna Meclis Başkanı Bülent Karagöz, İstabul’da yaşanan terör olayından dolayı meclisi saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlanıldı.

Ardından 28 Haziran İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunu tebrik ederek, Dr.Metin Göklü KONAK Hastanesi’ni temsilen meclis üyeliğine seçilmedi hakkında bilgi verildi. Göklü meclis üyelerine kendisini tanıttı.

DİNAMİT KOYMAK

Aylık faaliyet raporu hakkında söz alan KOTO Başkanı Murat Özdağ “İstanbul’da yaşanan terör olaylarında şehitlerimize Allah’tan rahmet geride kalanlara bağ sağlığı diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Yaşanan olayda dahli bulunanların hemen bulunup cezalandırılması gereklidir. Ülkemizin ticari temellerine dinamik koymak istenmektedir. Geri adım atmadan üretmeye çalışmalara ve birlik ve beraberlik içerisinde olacağız” dedi.

KARAGÖZ VE ÖZDAĞ’I İSTİFAYA DAVET ETTİ

Meclis Üyesi Okan Oktay “Ukrayna ile ticari ilişkilerin ciddi anlamda geliştiğini görmekteyiz. Bakanımız Işık tarafından Ukrayna ile yapılan toplantı büyük ilgi gördü. Ancak yaşanan toplantıya gölge düşüren olaylar yaşandı. Emniyet güçlerinin daha duyarlı olmalarını beklerdim. Meclis başkanımıza yapılan tavrı kınıyorum. Böyle bir durum varsa daha öncesinde veya daha sonra yapılmalıdır. Ulusalararsı bir foruma gölge düşürülmüştür. İstenmeyen operasyonlar oldu. Adı geçenlerinin bir çoğunu tanıyorum. Böyle bir şeyin içerisinde olacaklarına inanmıyorum. İnşallah aklanarak bu işin içerisinden çıkacaklardır. Meclis başkanımız ve oda başkanını çok ön planda olması odamızı da içerisine çekmektedir. Bu operasyon şahısları ilgilendiren bir durumdur. Oda kimliği ile şahısların kimliklerinin bir tutulması herkesi rahatsız etmektedir. Oda kimliği ile birlikte yapılan açıklama KOTO içerisinde bir olay olduğu yönünde algına neden olmaktadır. Herkesi zan altında bırakmaktadır. Odanın kimliği de zedelendi. İktidar partisi oda ile bağlantısını kesti. KOTO’nun meclis başkanı veya oda başkanı katılıp katılmadığına bakarak gelmektedir. Bu durumdan aklanana kadar görevlerinden çekilmeleri öneriyorum. Bu süreçte KOTO çalışmalarıyla değil bu işlerle anılmaya başlanmıştır. İnşallah en kısa zamanda aklanmalarını diliyorum. Buna da inanıyorum” açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Biraz Gülün Kendinize

Biraz Gülün Kendinize