25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,18 TL
  • 104.539
KOCAELİ 28°

EKONOMİ DURDU, ESNAF, VATANDAŞ KAN AĞLIYOR …

Ekonomi durdu, esnaf, vatandaş kan ağlıyor …

Doların hızla yükselmesi, vatandaşların alım gücünün azalması, işsizliğin git gide daha da artması sonucu vatandaş kan ağlıyor.

17 Ocak 2017 Salı 12:49 Ekonomi

Türkiye’de ekonominin durduğunu söylemek pek de yanlış sayılmaz. Esnafın, vatandaşın kan ağladığı, işsizliğin giderek arttığı, gençlerimizin iş bulamadığı bu ülkede ekonomi adeta durma noktasına geldi. Daha dün işsizler kervanına 500 bin kişinin daha katıldığını yazdığımız haberimizin ardından Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu “Bütçe açığında birçok Avrupa ülkesinden daha iyi durumdayız. Bu, ekonomimizin güçlü olduğunun bir göstergesidir” açıklamasını yaptı. 


SÜREKLİ ZAM GELİYOR
Vatandaşların gözünde ekonomi bitmiş durumda. Esnaf çoğu zaman iş yapamadan kepengini kapatıyor. Gençler onca yıllık emeklerinin karşılığında bir iş bulamıyor ve zaten çalışan da aldığı ücretle ard arda gelen zamların karşısında duramıyor.


İLAÇLARA ZAM GELİYOR
Muayene ücretlerinin ardından ilaca da zam geliyor. Tüm ilaçlar 20 Şubat’tan itibaren yüzde 10.6 oranında zamlı satılacak. SGK reçeteli ilaçların zamdan etkilenmemesi için çalışma yürütüyor.


AKARYAKITA HERGÜN ZAM
Benzin, motorin ve LPG gibi ürünlere sürekli zam yapılması vatandaşı olumsuz etkiliyor. Kurşunsuz benzin neredeyse 5 lira seviyesine çıkmak üzere.


KASKOYA YÜZDE 30 ZAM
Döviz kurlarındaki artış sigortayı da olumsuz etkiliyor. Nisan ayından bu yana yüzde 32 artan dolar kuru sigortayı özellikle yedek parça fiyatları vasıtasıyla etkiliyor. Hasar alan otomobillerin hasar maliyetleri artınca bu sigortacıların maliyetlerine yansıyor. Kurdaki artış ile özellikle de kasko sigortasında önemli fiyat tırmanışları olması bekleniyor.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

İzmit Belediyesi bu sefer pansiyon mühürledi

İzmit Belediyesi bu sefer pansiyon mühürledi