20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,863 TL
  • 4,535 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

BAKANDAN TAŞERON İŞÇİLERE KÖTÜ HABER

Bakandan taşeron işçilere kötü haber

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, taşeron işçilerin kadro durumlarındaki değişikli için biraz daha beklemeleri gerektiğini söyledi.

26 Aralık 2016 Pazartesi 21:50 Ekonomi

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, taşeron işçilerin kadro durumlarındaki değişikli için biraz daha beklemeleri gerektiğini söyledi.

 

Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odasının ilçedeki bir otelde düzenlediği toplantıda konuşan Bakan Müezzinoğlu, Türkiye'nin yarınlara ait hedeflere aynı kararlılıkla devam ettiğini belirterek, "Türk Silahlı Kuvvetleri hiçbir tereddüt göstermeden, 'bu millete ihanet eden hain odak nerede varsa o odakların peşinden gider ve gereğini yaparım' dedi ve Fırat Kalkanı harekatını başlattı" dedi.

 

Suriye'de güçlü bir Türkiye olduğunu ifade eden Müezzinoğlu, "Sıkıntılarımız, acılarımız, bedellerimiz oluyor mu? Oluyor ama büyük millet olmak, büyük hedefleri olmak… Bu coğrafi konjonktürde bu kadar stratejik ülke ve bu kadar stratejik topraklara sahip olmanın bedellerini, tarihi geçmişte nasıl ödediysek tarihi geleceğe de öyle devam edeceğiz” diye ekledi.

 

Bakan Müezzinoğlu, bir vatandaşın taşeron çalışanların durumuna ilişkin soru üzerine, şu cevabı verdi: “Bir süre daha sabredecekler. Biz şu anda onlara verdiğimiz sözün planlamalarını yapmaktayız. Ancak önemli olan alın teriyle, namusunuzla emeğinizin karşılığını alabileceğiniz bir işinizin var olmasıdır. Şu anda o hizmet alınıyor, o hizmetin karşılığında alın terinizin karşılığı ödeniyor. Devlet güvencesi biraz daha sabır istiyor. İnşallah Türkiye o sıkıntılı süreçleri de önümüzdeki günlerde azalttığında o sözümüzü de tutacak sizleri de devletimizin veya en büyük güvence millettir, milletin güvencesine devam edeceğiz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Mehmet Ali Paşa Camii önünde silah sesleri

Mehmet Ali Paşa Camii önünde silah sesleri