20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,925 TL
  • 4,610 TL
  • 162,19 TL
  • 103.912
KOCAELİ 28°

YAHYA KAPTAN ORTAOKULU’NDAN ALKIŞLANACAK PROJE

Yahya Kaptan Ortaokulu’ndan alkışlanacak proje

İzmit Yahya Kaptan Mahallesi’nde eğitim veren Yahya Kaptan Ortaokulu, diğer okullara örnek olacak bir projeye imza atıyor.

03 Mayıs 2017 Çarşamba 11:46 Eğitim

İzmit Yahya Kaptan Mahallesi’nde eğitim veren Yahya Kaptan Ortaokulu, diğer okullara örnek olacak bir projeye imza atıyor. Bildiğiniz gibi her yıl binlerce öğrenci iyi bir fen lisesi veya Anadolu lisesine girmek için ter dökerken aileler de en az öğrenciler kadar strese giriyor. Çocuklarının planlı bir çalışmayla başarılı olmasını isteyen veliler, dershanelerin kapanmasıyla birlikte etüt merkezlerine 8 bin TL’ye varan ücretleri denkleştirmeye çalışırken Yahya Kaptan Ortaokulu TEOG projesiyle hem öğrencilerin hem de velilerin umudu oldu. Geçtiğimiz yıl da başarılı öğrencilere haftanın üç günü ücretsiz TEOG kursu veren okul, bu yıl da başarılı 60 öğrenci seçerek sınava hazırlamaya başladı. 


60 ÖĞRENCİ SEÇİLDİ
Ortaöğretim son sınıfta olan 250 öğrenci içinden ortalaması 95 ve üzerinde olan 60 başarılı öğrenci seçerek TEOG’a hazırlamaya başladıklarını ifade eden okul müdürü Hüseyin Gürkaş, “Geçtiğimiz yıl 35 öğrencimiz fen liselerine yerleşti. Bu yıl 40’ın üzerinde öğrencimizi fen liselerine yerleştirmeyi hedefledik. Milli Eğitim Bakanlığımız bu projeleri çok önemsiyor ve destekliyor. Her okul yapmak zorunda değil ama biz okulumuzun ve öğrencilerimizin başarısını ikiye katlamak istiyoruz. Bunu kurs-rehberlik hizmetiyle beraber sürdüreceğiz. Öğrencilerin psikolojisi, bireysel gelişmeleri, aile ilişkileri birlikte ele alınacak. Onların heyecanını yenmesi, sınava motive olması için şimdiden birinci aşama hazırlık kurslarına başladık. Kursumuz haftanın üç günü ücretsiz olarak devam edecek”dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Bu festivalle engeller aşılıyor

Bu festivalle engeller aşılıyor