25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,18 TL
  • 104.539
KOCAELİ 28°

ODTÜ KYÖD İLKOKULUNDA DE BİLİM ŞENLİĞİ GÜNLERİ

ODTÜ KYÖD İLKOKULUNDA DE BİLİM ŞENLİĞİ GÜNLERİ

ODTÜ KYÖD Okulları araştıran, merak eden, keşfeden, sorgulayan, bilime önem veren bireyler yetiştirme amacına, düzenlenen BİLİM ŞENLİĞİ ile bir yenisini daha ekledi. 15-18 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen Bilim Şenliğinde öğrenciler Atatürk’ün ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir.’ sözünün ışığında bilimin ne kadar değerli bir olgu olduğunu bir kez daha fark ettiler.

26 Mayıs 2017 Cuma 11:55 Eğitim
4.sınıf öğrencilerinin ‘ Hey ODTÜ! Ne biliyorsun? Ne öğrenmek istiyorsun?’ sloganı ve besteleriyle açılışı yapılan bilim günleri, Kocaeli Üniversitesi  Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr.Seda Karayünlü Bozbaş’ın sunumu ile devam etti. Doç.Dr.Seda Karayünlü Bozbaş’ın yaptığı sunumla, her şeyin merakla başladığına ve bilimin önemine vurgu yaptı. Sunumun devamında öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirdiği deneylerle; yaparak yaşayarak öğrenme ortamı sağladı. 
     
Öğrencilerin grupça seçtikleri deneyleri gerçekleştirme ve anlatma fırsatı buldukları ikinci gün, okul spor salonunda sunumlar yapıldı. Bilim şenliğinin amacına uygun olarak öğrenciler küçük bir bilim insanı edasıyla sunumlarını gerçekleştirdiler. Deneylerinin amacını, sonucunu akranlarıyla paylaşarak başarılı bir akran aracılı öğretim örneği sergilediler. 


Kapanışta 1.2.3. ve 4.Sınıf öğrenciler deneyimlerini poster sunumu ile tüm okul öğrencilerine ve velilerine sunmak üzere bir sergi açtılar. ODTÜ KYÖD Okullarının bilimi seven, önemseyen bireyler yetiştirme idealine hizmet eden Bilim Şenliği Günlerinin sonunda öğrenciler, yaşantılarıyla edindikleri bilgileri tüm hayatları boyunca kullanacaklarını yaptıkları sunumlarla ispatladılar.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

MMO’dan yeni üyelere tavsiye: Halkın mühendisleri olun

MMO’dan yeni üyelere tavsiye: Halkın mühendisleri olun