18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

ODTÜ KYÖD ANASINIFI BİRİMİNDE ORFF VE DRAMA ETKİNLİKLERİ HEYECANI!

ODTÜ KYÖD anasınıfı biriminde orff ve drama etkinlikleri heyecanı!

Anasınıfı öğretmenlerinin rehberliğinde 4 yaş grubunun orff çalışmaları, 5 yaş grubunun drama atölyeleri ile gerçekleşen etkinlikler farklı oturumlarla yapıldı.

13 Aralık 2016 Salı 14:37 Eğitim

10.12.2016 Cumartesi günü Anasınıfı Birimi 4 ve 5 yaş grubu veli ve öğrencileri “Ailemle Orff” ve “Ailemle Drama” etkinliklerinde bir araya geldiler. Katılımın yüksek olduğu etkinlikte, öğrencilerin hayal güçlerinin zenginleştirilmesi, özgüven ve dil gelişimlerinin desteklenmesi gibi pek çok kazanımın hedeflendiği uygulamaya veli ve öğrenciler aktif katılım sağladılar.


Anasınıfı 4 yaş grubu öğretmeni Derya Calay’ın rehberliğinde yapılan Ailemle Orff oturumunda ritm – müzik, sanat ve beden perküsyonu ve şarkı çalışmaları yapıldı. Isınma çalışmaları ile başlayan etkinlik beden perküsyonu çalışmalarıyla devam etti. Çalışmanın sanat etkinliği bölümünde, öğrenciler, aileleriyle birlikte bir müzik aleti tasarlamanın mutluluğunu yaşadılar.  Öğrencilerin dil, yaratıcılık, sosyal – duygusal ve psiko – motor gelişimlerini destekleyen bu etkinliğin, ritm aletleriyle çalışma ve şarkıya dansla eşlik etme bölümü öğrencilerin yaratıcı düşüncelerini harekete geçirdi. 


Anasınıfı 5 yaş grubu öğretmenlerinden, drama lideri olan Yasemin KAHRAMAN ve anasınıfı A şubesi öğretmeni Sevnur BOZKURT YAKAR’ın liderdiğinde gerçekleşen Ailemle Drama atölye çalışması ise sabah sporu ile başladı, Katımcıların kendilerini tanıtmalarıyla devam etti. Isınma oyunlarının oynandığı etkinlikte öğrenciler ve veliler hayal güçlerini geliştirici yaratıcı oyunlar oynadılar, canlandırmalar yaptılar. 


Etkinlik oturumları sonlarında veli ve öğrencilere yapılan ikramın ardından veliler, çalışmalardan dolayı hissettikleri mutluluğu, sınıftaki diğer aileler ve çocukların birbirleriyle etkileşim içinde olmalarını sağlamak açısından çok yararlı bir tecrübe olduğunu ifade ettiler. Anketler ve katılım sertifikalarının ardından oturumlar sona erdi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Genç yaşında kansere yenildi

Genç yaşında kansere yenildi