23 Ekim 2017 Pazartesi

KOCAELİ 28°

MİLLİ EĞİTİM KİTABINDA ŞOK İFADE!

MİLLİ EĞİTİM KİTABINDA ŞOK İFADE!

Millî Eğitim Bakanlığı'nın öğrencilere dağıttığı kitaplarda yer alan ifadeler şok etti.

22 Eylül 2017 Cuma 10:43 Eğitim


"TEK BAŞINA İKTİDARLAR YOLSUZLUKLARINI ÖRTMEK İÇİN…!"

Millî Eğitim Bakanlığı'nın öğrencilere dağıttığı kitaplarda yer alan ifadeler şok etti. Sosyal Bilgiler kitabında ki,’’ Bir ülkede, tek başına hükümete gelen iktidarların bir süre sonra yolsuzluk haberlerini örtbas için basını sansürleyeceği...” cümlesi hükümeti karıştırdı
Türkiye gazetesinin haberine göre; Sosyal Bilgiler 7. sınıf çalışma kitabında, basın özgürlüğü dersinde yer alan ifadeler, 17/25 Aralık’ta FETÖ üyelerinin imza attığı propaganda ifadelerine benzetildi. Kitapta “Bir ülkede, tek başına hükümete gelen iktidarların bir süre sonra yolsuzluk haberlerini örtbas için basını sansürleyeceği...” cümlesinin yer alması şaşkınlık yarattı. Bu cümleyle AK Parti iktidarının hedef alındığı açıkça ortaya çıkıyor. Sosyal medyayı sallayan kitap Milli Eğitim Bakanlığı tarafından apar topar toplatıldı. 
DİNLER ARASI DİALOG ÖVÜLÜYOR
6. sınıf sosyal bilgiler kitabının 148. sayfasındaki “Medeniyetler Ülkemizde Buluştu” başlıklı metinde ise, FETÖ’nün ‘Dinler arası Diyalog’ projesinin açıkça övüldüğü belirtildi.
İşte ders kitaplarında yer alan tepki çeken ifadelerden örnekler:
- 4. sınıf öğrencilerine okutulan kitaplarda, “Halkın ne söz hakkı vardı ne de oyu / Mutlak hakim idi padişah soyu / Uyutulmuş idi asırlar boyu” sözleri eleştirildi.  
7. sınıf din kültürü ve ahlak bilgisi kitabında FETÖ firarisi Osman Eğri’nin makalesi yer aldı.
MEB tarafından hazırlanıp çocuklara dağıtılan kitaplarda yer alan skandallar “FETÖ’nün adamları hâlâ MEB’de aktif” yorumlarına yol açtı.YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Dolu Kandırayı vurdu

Dolu Kandırayı vurdu