18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 160,67 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

MARDİN KAPI “GÖNÜL KÖPRÜSÜ İLE” ŞEN OLDU

Mardin kapı “Gönül Köprüsü ile” şen oldu

Büyükşehir’in projesi ile Kocaeli’ne gelen Mardinli gençler gördükleri ilgi ve sevgiyi unutmayacaklarını söyledi

29 Ağustos 2017 Salı 10:34 Eğitim
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen Gönül Köprüsü Projesi doğu ve batı kardeşliğini birbiri ile tanıştırmaya ve ayrılmaz dostluklar kurmaya devam ediyor. Proje kapsamında Kocaeli’ne gelen bir grup Mardinli genç, gördükleri ilgi ve kardeşliği ömür boyu yüreklerinde taşıyacaklarını ifade etti.
 
GEZİ PROGRAMI
Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nin öğrencileri Gönül Köprüsü Projesi kapsamında Kocaeli’ne geldi. Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı yetkilileri tarafından karşılanan misafir öğrenciler, Kocaeli’nde ilk olarak Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezi, Seka Kağıt Müzesi ile Darıca Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret etti.
 
BİLİM MERKEZİ’NE HAYRAN KALDILAR
Konuk öğrenciler, 200’e yakın deney düzeneğinin bulunduğu Bilim Merkezi’ne hayran kaldı. Mardinli gençlere, yetkililer tarafından, optik illüzyon, yanardağ modeli ve hücre modeli hakkında bilgi verildi. Bilimsel deney ve uygulamaları yerinde gören ve deneyen gençler, bol bol ayrıca bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
SEKA KAĞIT MÜZESİ’NDE YAKIN TARİHE DOKUNDULAR

Gezinin ikinci durağı ise Seka Kağıt Müzesi oldu. Fabrikanın tarihi hakkında bilgi alan Mardinli gençler, kâğıt üretim sürecinde kullanılan makine ve ekipmanları inceledi.

 
DİRİLİŞ KAMPI’NDA MUHTEŞEM İKİ GÜN
Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, konuklarını iki gün de Diriliş Kampı’nda ağırladı. İki gün boyunca doğa içinde spor yapma imkânı bulan Mardinli öğrenciler, burada paintball oynadı, ok attı ve zorlu macera parkurlarında spor yaptı.
 
MARDİN KAPI GÖNÜL KÖPRÜSÜ İLE ŞEN OLDU
Kendilerine gösterilen yakın ilgi ve misafirperverlik ise gençleri çok etkiledi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Gönül Köprüsü Projesi’nin kendileri için son derece anlamlı olduğunu ifade eden öğrenciler, “Mardin Kapı Gönül Köprüsü ile şen oldu” yorumlarını yaptı. Öğrenciler kendilerine Kocaeli’ne davet eden ve ağırlayan başta Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve diğer yetkililere teşekkür etti. Gördükleri ilgiyi Mardin’de anlatacaklarını kaydeden gençler, en kısa zamanda diğer arkadaşlarının da Kocaeli’ni görmelerini istediklerini söyledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

ABD ve Avustralya’dan gelen ekip KOSKEM’den eğitim alıyor

ABD ve Avustralya’dan gelen ekip KOSKEM’den eğitim alıyor